Jetel červený květ 30g

14.4.2024

Jetel červený květ 30g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky jetelu červeného?
A:Jetel červený má především pozitivní vliv na ženské hormony a může pomoci s menstruačními problémy. Dále podporuje prokrvení a detoxikaci organismu a může pomoci při problémech s trávením.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je vhodné užívat jetel červený?
A:Jetel červený se doporučuje užívat především v období menstruace nebo při jiných problémech s hormonální nerovnováhou. Je vhodné konzultovat užívání s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak připravit jetel červený?
A:Nejčastěji se jetel červený užívá ve formě čaje. Stačí zalít jednu lžičku sušeného jetelu červeného 2-3 dl vroucí vody a nechat louhovat 5-10 minut. Čaj se může sladit medem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může jetel červený způsobit vedlejší účinky?
A:Při užívání v normálních dávkách jsou vedlejší účinky velmi málo pravděpodobné. Pokud by se vyskytly nežádoucí účinky, jako např. alergická reakce, je nutné přestat s užíváním a konzultovat s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je možné užívat jetel červený během těhotenství nebo kojení?
A:Vzhledem k účinkům jetelu červeného na hormony se doporučuje vyvarovat se jeho užívání v těhotenství a během kojení. Je vhodné konzultovat

: Jetel červený květ (30g) je rostlina patřící do čeledi Fabaceae. Bylina má široké spektrum léčebných vlastností a používá se již od starověku. Listy rostliny obsahují velké množství vitamínů, především vitaminu C, který je důležitý pro posílení imunity. Jetel červený může být použit v boji proti různým infekcím, jako jsou například streptokokové a stafylokokové infekce. Účinné látky v jeteli červeném mohou také pomoci snížit horečku, která je často spojena s onemocněním. Bylina má také své využití ve výživě. Je bohatým zdrojem železa, fosforu a vápníku a poskytuje tělu důležité minerální látky. Kromě toho je jetel červený také bohatým zdrojem flavonoidů, které mohou pomoci snížit vysoký krevní tlak. Jetel červený se často používá k úlevě od bolesti. Jeho účinné látky pomáhají tělu lépe se vyrovnat s bolestí svalů a kloubů, díky čemuž je účinný při léčbě artritidy nebo revmatismu. Bylina se také používá jako antiseptikum k ulehčení bolesti zubů a dásní. Jetel červený má široké spektrum léčebných vlastností a může být užitečným pomocníkem při léčbě mnoha onemocnění. Mělo by se však pamatovat, že před jeho užíváním je důležité se poradit se svým lékařem o možných interakcích s léky, které se již užívají.

Jetel červený květ 30g(20x1,5g) Trifolium pratense flos plv.
Skladem (10+ ks)
45,00
40,18 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....