Jeřabina červená plod 100g

14.4.2024

Jeřabina červená plod 100g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nutriční hodnoty 100g červených jeřabin?
A:100g červených jeřabin obsahuje asi 73 kalorií, 0,5g tuku, 17g sacharidů a 1g bílkovin.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní výhody konzumace červených jeřabin?
A:Červené jeřabiny jsou bohaté na vitamín C, který podporuje imunitní systém a pomáhá absorbovat železo. Také obsahují vlákninu, která podporuje trávení a zdraví střev.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou červené jeřabiny vhodné pro diabetiky?
A:Červené jeřabiny mají nízký glykemický index a jsou bohaté na vlákninu, což znamená, že mohou být vhodné pro diabetiky jako součást vyvážené výživy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může konzumace červených jeřabin způsobit alergickou reakci?
A:Existuje malá pravděpodobnost, že konzumace červených jeřabin způsobí alergickou reakci u lidí s alergií na ovocné pyly.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak mohu použít sušené červené jeřabiny v kuchyni?
A:Sušené červené jeřabiny lze použít jako koření do sladkých i slaných jídel a dezertů. Mohou být přidány do ovesné kaše, smoothie nebo palačinek pro chuť a výživovou hodnotu.

. Jeřabina červená (Ribes rubrum) je z čeledi rybízovitých, je to keříčkovitá bylina, která roste v lesích a keřích. Kvete v květnu a červnu a její plody dozrávají od července do září. Jeřabiny mohou být využity jako léčivé i koření. Plody jsou obecně uznávány jako cenná přírodní léčiva pro řadu různých nemocí a jsou používány jako koření, zejména v pokrmech se sladkou chutí. Jeřabina červená je obecně uznávána pro posílení obranyschopnosti organismu proti infekcím a virům díky svému antioxidačnímu potenciálu, díky kterému napomáhá zamezení usazování volných radikálů v těle. Používá se také pro regulaci hladin cukru v krvi a k léčbě nespavosti, úzkosti a deprese. Plody jeřabiny červené jsou bohaté na vitaminy C, A a B, stejně jako na minerály jako draslík, hořčík a železo. 100g plodů obsahuje asi 63 kcal, 0,4 g tuku, 8,2 g sacharidů a 1,8 g bílkovin. Jeřabina červená je velmi oblíbená pro svou sladkokyselou chuť a je zdrojem mnoha zdravotních benefitů. Je důležité si uvědomit, že použití jeřabiny červené může být spojeno s nežádoucími účinky, jako je alergická reakce, proto je nutné konzultovat s lékařem osoby, které mají sklon k alergickým reakcím, nebo pro ty, kteří užívají jiné léky.

Jeřabina červená plod 100g Sorbus aucuparia fructus tot.
Skladem (9 ks)
68,00
60,71 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....