Jeřabina černá plod 100g

19.5.2024

Jeřabina černá plod 100g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nutriční hodnoty černých jeřabin?
A:Černé jeřabiny jsou velmi bohaté na vitaminy C, K, B6 a E. Obsahují také minerály jako hořčík, draslík a železo. 100g černých jeřabin obsahuje přibližně 63 kcal.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se nejlépe konzumují černé jeřabiny?
A:Černé jeřabiny lze konzumovat surové, vařené nebo pečené. Často se používají k výrobě džemů, marmelád, kompotů a sirupů. Mohou být také součástí ovocných salátů nebo posypány na müsli.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má konzumace černých jeřabin nějaká zdravotní rizika?
A:Konzumace černých jeřabin nemá obecně žádná specifická zdravotní rizika pro většinu populace. Avšak lidé s alergiemi na ovocné kyseliny by mohli mít citlivost na tuto rostlinu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou další užitky černých jeřabin?
A:Kromě konzumace se černé jeřabiny používají také v kosmetickém průmyslu jako přísada do krémů a pleťových vod. Rostlina má také léčivé vlastnosti a může být použita k léčbě onemocnění dýchacích cest a plic.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu zakoupit černé jeřabiny?
A:Černé jeřabiny jsou k dostání v obchodech s ovocem a zeleninou, na farmářských trzích nebo online. Mohou být také nalezeny v divo

Jeřabina černá plod (Ribes nigrum L.) je rostlina, která se široce používá pro její medicinální vlastnosti. Pochází z Evropy a může se nalézt v jižním Německu, Francii a České republice. Bylina se používá na ošetření řady onemocnění, od alergií, laskavého kašle až po revmatismus. Jeřabina černá plod je trvalka s tmavými, sytými listy a dlouhými větvemi. Květy jsou bílé nebo světle růžové a zrají na černé bobule. Dřevo je hrubé a červené. Plody jsou jedlý a mají charakteristickou hořkosladkou chuť. Používají se v červenci a srpnu. Jeřabina černá plod obsahuje flavonoidy, karotenoidy, vitaminy a minerály. Jsou užívány ke zlepšení imunitního systému, prevenci a léčbě chronických onemocnění. Jejich antioxidační účinky pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a zvyšují odolnost buněk vůči otravným látkám. Užívání jeřabiny může také podporovat účinnost antibiotik. Jeřabina černá plod je dostupná ve formě tablet, prášku, čaje, džusu a tinktury. Doporučená dávka je 100 mg dvakrát denně. Je důležité si uvědomit, že složky léčivých bylin mohou pomáhat, ale také mohou mít nežádoucí účinky. Proto byste se měli poradit s lékařem před užitím.

Jeřabina černá plod (aronie) 100g Aronia melanocarpa fructus tot.
Skladem (10+ ks)
69,00
61,61 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....