Jehlice trnitá kořen řez. Ononis spinosa radix cons.

19.5.2024

Jehlice trnitá kořen řez. Ononis spinosa radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá trnitá kořen řez (Ononis spinosa radix cons)?
A:Trnitý kořen řez se používá zejména jako diuretikum, ale také jako prostředek pro zlepšení funkce jater a žlučníku. Lze ho také použít při léčbě problémů s močovým traktem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky při užívání trnitého kořene řezu?
A:Mezi možné vedlejší účinky mohou patřit bolesti břicha nebo průjem. U některých lidí může také dojít k alergickým reakcím.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je vhodné použití trnitého kořene řezu?
A:Trnitý kořen řez se doporučuje užívat při močových potížích, jako jsou například záněty močových cest. Může být také použit při poruchách funkce jater a žlučníku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je trnitý kořen řez vhodný pro těhotné ženy nebo kojící matky?
A:Pokud jste těhotná nebo kojíte, měli byste se před použitím trnitého kořene řezu poradit s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak bych měl užívat trnitý kořen řez?
A:Trnitý kořen řez lze užít ve formě čaje, masti nebo tinktury. Konkrétní dávkování závisí na věku a zdravotním stavu uživatele, proto je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem.

Jehlice trnitá kořen řez (Ononis spinosa radix cons.) patří mezi středoevropské byliny, kterou lze často najít v lesích a travnatých oblastech ve střední Evropě. Tato bylina je silná trnitá lodyha s krátkými hlízami a modrofialovými květy, které rostou na vrcholech jehlice. Stejně jako ostatní členové rodu Ononis, jehlice trnitá kořen řez se používá k léčbě některých zdravotních problémů. Tradičně se používá k léčbě onemocnění ledvin, močových cest a revmatické bolesti. Kromě toho se ukazuje, že má protizánětlivé účinky a může být užitečná při léčbě zažívacích potíží. Dále se uvádí, že jehlice trnité kořen řez je účinná pro udržení normální teploty organismu a pro snížení krevního tlaku. Kromě léčivých účinků jehlice trnitá kořen řez obsahuje poměrně velké množství vitamínů, minerálů a antioxidantů. Bylina je bohatá na hořčík, draslík, železo, vápník, fosfor, mangan a vitamín C. Je důležité mít na paměti, že jehlice trnitá kořen řez by měla být užívána pouze pod dohledem lékaře, protože může způsobit nežádoucí účinky, jako jsou kožní reakce, žaludeční nevolnost a nespavost. Také se nedoporučuje užívání této byliny po dobu delší než 4 týdny bez přerušení.

Jehlice trnitá kořen řez. Ononis spinosa radix cons.
nedostupné
303,60
271,07 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....