Jasan ztepilý list řez. Fraxinus excelsior folium cons.

23.5.2024

Jasan ztepilý list řez. Fraxinus excelsior folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak často by měl být jasan ztepilý řezán?
A:Jasan ztepilý by měl být řezán každých několik let, aby se udržel ve správné kondici a zabránil se vzniku lámavých větví.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je nejlepší doba na řez jasanu ztepilého?
A:Nejlepší doba na řez jasanu ztepilého je v období od listopadu do února, kdy je rostlina v klidovém stavu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak hluboko by měly být řezy provedeny na jasanu ztepilém?
A:Řezy na jasanu ztepilém by měly být provedeny přibližně 2 cm od kmene a měly by být úhlopříčné, aby se minimalizovalo riziko poškození rostliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Musí být rány po řezu jasanu ztepilého ošetřeny?
A:Pokud jsou rány po řezu menší než 5 cm, není nutné je ošetřovat. V případě větších ran je vhodné aplikovat protiplísňový prostředek, aby se minimalizovalo riziko infekce.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké nástroje jsou nejlepší pro řez jasanu ztepilého?
A:Pro řez jasanu ztepilého jsou nejlepší ostré a čisté nástroje, jako jsou pilky a řezačky. Použití tupých nástrojů může způsobit poškození rostliny a zvýšit riziko infekce.

e Jasan ztepilý list řez, Fraxinus excelsior folium cons. Jasan ztepilý (Fraxinus excelsior) je vytrvalý strom, který je běžně vzácným druhem ve většině evropských lesích. Listy jsou oproti ostatním druhům Fraxinusu unikátní, mají tvar srdce a na rubu jsou pokryty malými chloupky. Plody jsou zpravidla nejprve zelené, poté se zbarví do temně červených až černých barev. Listy jasu ztepilého jsou hojně užívané pro léčivé aplikace. Mají protizánětlivé, antivirové a antifungální vlastnosti, které pomáhají při léčbě mnoha onemocnění. Také se užívá interně i externě pro odstranění otoku, bolesti svalů a kloubů. Pomáhá při léčbě nachlazení a může být také užívána pro podporu zdraví trávicího traktu. Kromě toho má jasan ztepilý list také další léčivé účinky. Popírá plísňové infekce pokožky a vlasů a používá se k léčbě akné a ekzémů. Mimo to, listy obsahují antioxidační látky, vitamin A, železo, křemík, draslík a fosfor. Všechny tyto látky jednotlivě fungují jako tonikum pro pokožku i oči. Listy jasu ztepilého se nejčastěji naléčují formou čajů, koupele v bylinách nebo jako tinktura. Je také možné je přidat do salátů nebo si připravit odvar. Při aplikaci je důležité dodržet správné dávkování.

Jasan ztepilý list řez. Fraxinus excelsior folium cons.
nedostupné
155,30
138,66 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....