Jalovec obecný plod 100g

19.5.2024

Jalovec obecný plod 100g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou výživové hodnoty Jalovce obecného plodu 100g?
A:Jalovec obecný plod 100g obsahuje přibližně 320 kcal, 18 g tuků, 11 g bílkovin a 38 g sacharidů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má Jalovec obecný plod 100g nějaké zdravotní přínosy?
A:Ano, jalovec je známý svými antioxidačními vlastnostmi a může pomoci snížit riziko srdečních chorob a zánětlivých onemocnění.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Jalovec obecný plod 100g používá v kuchyni?
A:Jalovec se obvykle používá jako koření pro masová jídla, jako jsou guláše nebo kotlety. Může se také dát do marinád a omáček.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Jalovec obecný plod 100g vhodný pro všechny?
A:Jalovec by měli konzumovat pouze dospělí, těhotné ženy by se mu měli vyhýbat kvůli možnosti potratu a alergické reakce jsou možné u lidí s citlivou pokožkou.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je možné zakoupit Jalovec obecný plod 100g v obchodě se zdravou výživou?
A:Jalovec obecný plod 100g lze zakoupit v některých specializovaných obchodech se zdravou výživou, ale také na internetu. Doporučujeme si však ověřit kvalitu a původ produktu před jeho nákupem.

Jalovec obecný (Juniperus communis) je stálezelený keř, který roste na kopcích, lesních pasekách a skalnatých terénech. Bylina se vyskytuje v Evropě, Asii a Severní Americe. Jalovec je často používán k tradiční léčebné praxi. Sušené plody jalovce se dlouho používaly v lékařství pro jejich léčivé účinky. Plody mohou být použity ve formě odvarů nebo extraktů. Léčivé vlastnosti jalovce obecného jsou nejpravděpodobněji způsobeny obsahem esenciálních olejů. Oleje obsahují kyselinu cymenovou, kamphen, limonen, pinen a terpinen. Tyto látky lze také nalézt ve sušených plodech jalovce. Plody jalovce obecného jsou doporučené pro různé zdravotní podmínky. Obsahují antiseptické, protizánětlivé a antikonvulzivní vlastnosti, které mohou pomoci při léčbě procesů, jako je astma, artritida a revmatismus. Mohou být také užívány k léčbě onemocnění ledvin, močových cest a trávicího systému. Plody mohou mít také pozitivní účinky na oběhový systém, protože jsou bohaté na flavonoidy a flavanomy, které mohou snížit hladinu cholesterolu v krvi a redukovat riziko srdečních chorob. Při užívání sušených plodů jalovce obecného je nutné držet se doporučené dávky. Použití více než 400 mg denně může vést ke vedlejším účinkům, jako je zvracení a průjem. Jalovec obecný plod 100g je kvalitní produkt, který dodává výhody pro zdraví, jako jsou léčebné účinky proti mnoha onemocněním. Je to také výborný způsob, jak dodat do své stravy potřebné vitamíny a minerály. Sušené plody jalovce mohou být bezpečně užívány dlouhodobě a mohou být přidané do různých jídel.

Jalovec obecný plod 100g Juniperi communis fructus tot.
Skladem (10+ ks)
65,00
58,04 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....