Jakým způsobem se připravuje artyčok nať?

19.5.2024

Jakým způsobem se připravuje artyčok nať?

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou kroky pro přípravu artyčoku nať?
A:Artyčok nať se připravuje jednoduše. Nejprve se odřízne tvrdá spodní část stonku a několik nejtvrdších vnějších listů. Pak se stonk a zbylé lístky osolí a okapat citrónovým džusem. Nakonec se artyčok nať spaří ve vroucí vodě nebo uvaří.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je nutné čistit artyčok nať před vařením?
A:Ano, artyčok nať je nutné před vařením důkladně očistit. Odřízněte zelený konec stonku a několik nejnahnědlejších vrstev vnějších listů. Poté opláchněte artyčok nať tekoucí vodou.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho trvá vaření artyčoku nať?
A:Vaření artyčoku nať závisí na velikosti a čerstvosti artyčoku. Obecně se považuje za hotový artyčok nať po asi 20-30 minutách vaření ve vroucí vodě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak poznat, kdy je artyčok nať hotový?
A:Hotový artyčok nať poznáte podle toho, že se listy snadno oddělí a odříznutý konec lodyhy bude měkký. Lze jej také snadno propíchnout vidličkou.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se artyčok nať podává?
A:Artyčok nať se může podávat různými způsoby. Nejčastěji se podávají jednotlivé listy, které se namáčí do omáčky a vysáv

Artyčok nát je velmi populární jídlo, které může být připraveno na mnoho způsobů. Pokud se ho chcete naučit připravovat, nebo jen zkoušet nové recepty, čtěte dál! Řekneme vám, jakým způsobem se připravuje artyčok nať. K přípravě artyčokové natě budete potřebovat: - Artyčoky (asi 6-7 kusů) - Několik stroužků česneku a cibule - Olivový olej - Pomerančová šťáva - Sůl a pepř - Potravinářskou fólii Nejprve musíte oloupat artyčoky. Uchopte každý artyčok jednou rukou a s druhou se dostat do středu. Postupně oloupejte lístky odspodu nahoru. Jakmile dojdete až k hlavě artyčoku, odstranit kořen. Nyní každý artyčok oloupejte do malých kousků. Až budete mít artyčoky nakrájené, nasekejte si několik stroužků česneku a cibule a dejte je do hrnce. Poté přidejte 3 lžíce olivového oleje a nechte je na mírném ohni restovat. Jakmile se cibule a česnek začnou vařit, přidejte do hrnce nakrájené artyčoky a vařte je na mírném ohni dalších pět minut. Poté přidejte trochu pomerančové šťávy a přidejte sůl a pepř podle chuti. Potom všechno promíchejte. Nakonec artyčok nať obalejte v potravinářské fólii a dejte je do trouby. Pečte asi 45 minut na 180 ° C. Artyčok nať musí být dobře propečený. Abyste to zkontrolovali, vezměte jeden z artyčoků a otočte ho – pokud je artyčok dobře propečený, bude zlatavý a rozpadávat se. To je to! Doufáme, že jste zjistili, jakým způsobem se připravuje artyčok nať. Je to jednoduchý recept, který můžete snadno přizpůsobit svému vkusu. Buď jako příloha pro hlavní jídlo, nebo jako samostatný chod, artyčok nať je vždy skvělou volbou. Takže neváhejte a přidejte tento oblíbený recept do vašeho jídelníčku!

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....