Jaké vitamíny a minerály se nachází v artyčoku nať?

19.5.2024

Jaké vitamíny a minerály se nachází v artyčoku nať?

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké vitamíny a minerály obsahuje artyčoka nať?
A:Artyčoka nať je bohatá na vitamín C, vitamín K, železo, draslík a vlákninu. Obsahuje také vitamíny B, vápník, hořčík a mangan.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy artyčoky nať?
A:Artyčoka nať obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, jako jsou antioxidanty, hořčík a vláknina. Tyto látky pomáhají snižovat riziko srdečních chorob, diabetesu a rakoviny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se artyčoka nať nejčastěji konzumuje?
A:Artyčoka nať se nejčastěji používá jako přísada do salátů, polévek a omáček. Může být také dušená nebo pečená s olivovým olejem a kořením.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je artyčoka nať vhodná pro všechny?
A:Artyčoka nať je vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů pro každého, kdo hledá způsob, jak zvýšit svůj příjem těchto živin. Lidé s alergiemi na ragweed by však měli být opatrní, protože artyčoka může být křížově reaktivní.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaká je nutriční hodnota artyčoky nať?
A:Artyčoka nať obsahuje málo tuku a kalorií, což ji činí ideálním přídavkem do jakéhokoli jídla. Obsahuje také vysoké množství vitamínů a minerálů, které pomáhají udržovat

Věděli jste, že artičokové natě obsahují úžasný seznam vitamínů a minerálů? Fascinující, že? Pokud jste hledali informace o tom, jaké vitamíny a minerály artičoková nať nabízí, nehledejte dál! Tento článek vám ukáže, jaké vitamíny a minerály můžete získat z artičokové natě. Prvním vitamínem, který najdete v artičokové natě, je vitamín C. Vitamín C pomáhá našemu tělu zachovat zdraví a je klíčovým switchem pro růst a opravy buněk. Lidé, kteří mají nedostatek tohoto vitamínu, jsou více náchylní ke snížení imunity, stejně jako infekce. Artičoková nať je skvělým zdrojem vitamínu C, a obsahuje 10 miligramů na 100 gramů. Dalším vitamínem, který najdeme v artičokové natě, je vitamín K. Tento vitamín je důležitý pro zdravého krevní oběh a pro správnou funkci kostí. Artičoková nať je bohatá na vitamín K - od 15 do 20 % doporučeného denního příjmu na 100 gramů. Pokud jste tedy nedostávali dostatečné množství vitamínu K ve své stravě, může být artičoková nať skvělým způsobem, jak to vyřešit. Artičoková nať má také dostatek železa. Je to důležitý minerál, který do našeho těla dodává energii. Bohužel, velké množství lidí dnes trpí nedostatkem železa. Artičoková nať je skvělým zdrojem tohoto minerálu, poskytujícím až 6% doporučeného denního příjmu na 100 gramů. V artičokové natě také najdeme dostatek draslíku. Draslík je velmi důležitý pro udržení zdravého krevního tlaku, stejně jako pro fungování vnitřních orgánů. Zde je povzbuzující zpráva - artičoková nať obsahuje až 8% doporučeného denního příjmu na 100 gramů. Dalším minerálem, který artičoková nať podporuje, je hořčík. Hořčík je důležitý pro různé funkce v našem těle, jako je například regulace cukru v krvi a uvolňování hormonů. Hořčík je také důležitý pro správné fungování svalů. A můžete se rozhodnout pro artičokovou nať pro doplňování hořčíku, protože 100 gramů obsahuje až 5% doporučeného denního příjmu. V artičokové natě budeme také nalézat zinek, který je důležitý pro produkci bílkovin a enzymů. Stejně jako pro regulaci hormonů. Naštěstí, zinek je také součástí artičokové natě, a 100 gramů může obsahovat až 5% doporučeného denního příjmu. A nakonec, artičoková nať je bohatá na vápník, který je důležitý pro správnou funkci svalů a pro prevenci osteoporózy. Naštěstí, artičoková nať je bohatá na vápník, a poskytuje až 6% doporučeného denního příjmu v 100 gramů. Jak vidíte, artičoková nať je úžasnou volbou pro ty, kteří potřebují doplnit svůj jídelníček o více vitamínů a minerálů. Artičoková nať obsahuje vitamíny C, K a mnoho minerálů, jako je hořčík, draslík, vápník a zinek. Takže pokud hledáte způsob, jak zlepšit svou stravu, zkuste artičokovou nať!

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....