Jaká jsou nutriční hodnota zeleného Rooibosu 70g?

20.5.2024

Jaká jsou nutriční hodnota zeleného Rooibosu 70g?

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nutriční hodnoty zeleného Rooibosu 70g?
A:Zelený Rooibos obsahuje vysoké množství antioxidantů, vitamínů a minerálů. Na 100 g vyjde 0,4 g bílkovin, 0,2 g tuků, 7,6 g sacharidů, 0,1 g cukru a 0,2 g vlákniny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kolik kalorií obsahuje zelený Rooibos 70g?
A:Zelený Rooibos je nízkokalorický nápoj, který obsahuje přibližně 1,5 kcal na 100 g. Protože jedna porce (cca 2 g) se vaří s velkým množstvím vody, je jeho energetický přínos zanedbatelný.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké vitamíny a minerály obsahuje zelený Rooibos 70g?
A:Zelený Rooibos obsahuje vysoké množství vitamínu C, který je důležitý pro imunitní systém a zdraví kůže. Dále obsahuje také vitamíny skupiny B, hořčík, draslík, vápník a železo.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může zelený Rooibos pomoci při hubnutí?
A:Zelený Rooibos je nízkokalorický nápoj, který navíc obsahuje látky podporující trávení a metabolismus. Tyto vlastnosti mohou pomoci při hubnutí, ale samotný Rooibos není zázračným řešením pro hubnutí. Je třeba dodržovat správnou stravu a cvičení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má zelený Rooibos nějaké vedlejší účinky?
A:Zelený Rooibos je všeobecně

Zelený Rooibos je lahodný a příjemný čaj, který pochází z Jižní Afriky. Tento nápoj je vyrobený z jemných stonků a lístků tzv. "Rooibos" keře, který se roste jen vyráží z oblasti okolo Kapského Města. To, co dělá tento čaj opravdu výjimečný je fakt, že jeho obsah nutričních hodnot je značně vysoký. V tomto článku se podíváme na to, jaká je nutriční hodnota 70g zeleného Rooibosu. Jakožto první věc je potřeba říct, že 70g zeleného Rooibosu obsahuje více než 60 procent antioxidantů. Tyto antioxidanty mají schopnost bojovat proti volným radikálům, které jsou spojeny s nemocemi. Další velmi důležitou složkou, která je obsažená v 70 gramů zeleného Rooibosu je vitamin C. 70 gramů tohoto čaje má 45 miligramů tohoto vitamínu, což je skutečně obdivuhodná množství. Vitamin C a antioxidanty nejsou jediné výživné látky, které jsou obsaženy v 70 gramech zeleného Rooibosu. Tento čaj má také vysoké množství vápníku, hořčíku, draslíku a dalších vitamínů, jako jsou vitamíny A, D, E, K a B-komplex. Jako jeden z mála čajů obsahuje Rooibos také aminokyseliny, které jsou důležité pro udržení silného imunitního systému. Nejen, že je zelený Rooibos plný výživných látek, ale také je velmi nízkokalorický. 70 gramů tohoto čaje má jen 12 kalorií, což je opravdu málo ve srovnání s jinými nápoji. Vzhledem k nízkému obsahu cukru a nízkému obsahu tuku je tento čaj ideální pro lidi, kteří se snaží držet svou váhu. Kromě výživných látek a nízkého kalorického obsahu má zelený Rooibos také další příznivé účinky pro zdraví. Například obsahuje látky, které mají za úkol zmírňovat stres a snižovat vysoký krevní tlak. Také má antioxidační a antibakteriální vlastnosti. To všechno dělá z tohoto čaje skvělou volbu pro lidi, kteří se snaží žít zdravým životním stylem. Jak je vidět z výše uvedeného, zelený Rooibos je skutečně velmi výživný nápoj. Jeho bohaté nutriční hodnoty a příznivé účinky na zdraví dělají z tohoto čaje velmi populární mezi zdravím zaměřenými lidmi. Pokud chcete žít zdravým životem, Rooibos je pro vás tou nejlepší možností.

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....