Jablečník obecný nať řez. Marrubii vulgaris herba cons.

27.5.2024

Jablečník obecný nať řez. Marrubii vulgaris herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to jablečník obecný nať řez?
A:Jablečník obecný nať řez je léčivá rostlina, která se tradičně používá k léčbě zažívacích potíží a k úlevě od bolesti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje Marrubii vulgaris herba cons?
A:Marrubii vulgaris herba cons se zpravidla používá ve formě nálevu. Dvě lžičky rozemletých bylin zalijeme šálkem vroucí vody a necháme louhovat 10-15 minut. Poté nálev sceďte a můžete pít.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky jablečníku obecného nať řez?
A:Jablečník obecný nať řez má protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky. Může pomoci při trávicích problémech, jako jsou např. nadýmání, průjem, nebo pálení žáhy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Mohou Marrubii vulgaris herba cons užívat i děti?
A:Při správném dávkování mohou Marrubii vulgaris herba cons užívat i děti. Nicméně před podáním bylinného léku dětem je vhodné se poradit s odborníkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky Marrubii vulgaris herba cons?
A:Většinou se nevyskytují žádné závažné vedlejší účinky při užívání Marrubii vulgaris herba cons. Nicméně při přílišném užívání může docházet k podráždění zažívacího traktu.

Jablečník obecný nať řez (Marrubii vulgaris herba cons.) je bylina používaná v medicíně pro své léčebné účinky. Jeho kořeny, nati a listy jsou často používány ve formě odvaru nebo tinktury jako lék. Jablečník obecný má svůj počátek v Evropě a do Ameriky byl přivezen ve formě semene v 17. století. Bylina se nyní pěstuje po celém světě. Má dvouletý životní cyklus, během kterého produkuje plody, které podobají malé jablko. Používá se jako přírodní léčivo pro zmírnění symptomů kašle, nachlazení, zácpy, žaludečních problémů, anémie, revmatismu a příznaků astmatu. Jablečník obecný navíc snižuje hladinu horečky a může být použit k ochraně jater. Užívá se také k pomoci se snížením cholesterolu a cukru v krvi. Je doporučeno užívat jablečník obecný ve formě odvaru nebo tinktury, a to pod dohledem lékaře. Lékaři mají také tendenci uvádět, že ve zvýšených dávkách by mohly tyto bylinné preparáty způsobit křečové stavy a alergické reakce. Tato bylina je zahrnuta v Farmakopae Europaea - oficiálním díle dohody Rady EU obsahujícím léčivé vlastnosti bylin, upraveném ve shodě s nařízením EU o popisu léčivých vlastností bylin. Obecný jablečník nať řez je obecně velmi užitečná bylina, ale mělo by být používáno s opatrností a pouze na doporučení lékaře.

Jablečník obecný nať řez. Marrubii vulgaris herba cons.
Skladem (9 kg)
269,10
240,27 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....