Ibišek sudánský květ (Karkade) 50g

20.5.2024

Ibišek sudánský květ (Karkade) 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy konzumace ibišku sudánského?
A:Ibišek sudánský má mnoho přínosů pro zdraví, mimo jiné snižuje krevní tlak, zlepšuje trávení a pomáhá při boji proti bakteriím a virům.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou způsoby přípravy ibiškového čaje?
A:Ibiškový čaj lze připravit vodou nebo mlékem, stačí zalít sušené květy horkou vodou a nechat louhovat. Čaj lze ochutnat medem, citronem nebo cukrem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho vydrží balení ibišku sudánského o hmotnosti 50g?
A:Doba trvanlivosti ibišku sudánského závisí na skladovacích podmínkách. Při správném skladování (suché a chladné místo) by mělo být balení platné až několik měsíců.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může ibišek sudánský způsobit alergickou reakci?
A:Ibišek sudánský může u některých lidí způsobit alergickou reakci, zejména u těch, kteří jsou alergičtí na jiné rostliny z čeledi ibiškovitých (např. mallow nebo ibišek syrský).

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou možné vedlejší účinky konzumace ibišku sudánského?
A:Ibišek sudánský může v některých případech způsobit mírnou nespavost, zvýšenou aciditu žaludku nebo průjem

Ibišek sudánský květ (Karkade) je úrodná bylinná rostlina s dlouhou historií a mnoha pozitivními léčivými vlastnostmi. Ibišek (Hibiscus sabdariffa) pochází z tropických oblastí Afriky, ale během staletí se šířil napříč celým světem a stále se používá pro jeho léčivé účinky. Bylina obsahuje mnoho antioxidačních látek, jako jsou flavonoidy, vitamíny a aminokyseliny, což bylo prokázáno v několika studiích. Tyto látky v boji proti volným radikálům chrání před škodlivými účinky stárnutí a některých nemocí, například rakoviny. Karkade také poskytuje mnoho zdravotních výhod, jako je normalizace krevního tlaku, snižování cholesterolu a prevence cukrovky. Kvůli high obsahu polyfenolů má také antibakteriální, antivirové, antiparazitické a antifungální vlastnosti. Navíc bylina je bohatá na vitamíny C, B9, A, K, draslík a vlákninu. To je důvod, proč je to často používáno ve stravě, aby podpořilo trávení a zdraví gastrointestinálního traktu. Ibišek sudánský květ (Karkade) je vynikající pro jeho léčivé a nutriční profil. 50g tohoto produktu obsahuje přírodní látky s blahodárnými účinky na naše zdraví a dobrou stravu.

Ibišek sudánský květ (Karkade) 50g Hibiscus sabdariffa flos cons.
Skladem (10+ ks)
38,00
33,93 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....