Hřebíček (Hřebíčkovec kořenný) květ celý Caryophyllus aromaticus flos tot.

25.6.2024

Hřebíček (Hřebíčkovec kořenný) květ celý Caryophyllus aromaticus flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je hřebíček a jaké má využití?
A:Hřebíček (Hřebíčkovec kořenný) je květová rostlina Caryophyllus aromaticus flos tot. Má široké využití v kuchyni jako koření pro svou výraznou chuť a jako přísada do čajů a léčivých směsí. Také se používá v kosmetice a lékařství.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ hřebíčku?
A:Hřebíček pochází z Moluky, ostrovů v Indonésii. Byl dovážen do Evropy již v pravěku a postupně se rozšířil do celého světa.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní benefity hřebíčku?
A:Hřebíček má protizánětlivé a protibakteriální účinky, pomáhá při trávicích potížích, zvyšuje imunitu a má analgetické účinky. Také se používá jako afrodiziakum a upokojující prostředek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá hřebíček v kuchyni?
A:Hřebíček se nejčastěji používá jako koření do omáček, marinád, masových pokrmů a pečiva. Také se dá přidat do čajů a kořenících směsí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky hřebíčku?
A:Při nadměrném užívání může hřebíček způsobit nevolnost, zvracení a průjem. Také se nedoporučuje v těhotenství a v období kojení. Je důležité dodržovat doporuč

Hřebíček je bylina z čeledi Hřebíčkovitých, jejíž květy se používají k vaření a pro lékařské účely. Název vychází z jeho starořeckého názvu Caryophyllus aromaticus, který znamená "vonící hřebík". Hřebíček pochází ze Středomoří a Asie, ovšem dnes se často pěstuje v Evropě, Africe a na Středním východě. Vzhledem k tomu, že je to trvalá rostlina, můžeme nalézt hřebíček na stejných místech po celý rok. Květy hřebíčku se sklízejí od června do září a mohou být sušeny, aby se zachoval aroma. Hřebíček je ceněn pro své medicínské vlastnosti. Přípravek z hřebíčku má antiseptické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Používá se také k léčbě častých potíží jako jsou bolesti prsou, bolesti hlavy nebo průjem. Hřebíček se může použít k léčbě horečky, protože má schopnost snížit teplotu a zmírnit příznaky. Měl by také zlepšit stav orgánů, jako je ledviny a játra. Hřebíček je také účinnou látkou, která se přidává k pokrmům, aby se zlepšila chuť a zvýšilaživost. Je výborný zdroj vitamínů, minerálů a antioxidantů. Jeho aroma a chuť se často využívají pro pečení, marinády, omáčky a další pokrmy. Bezpečnostní upozornění: Hřebíček může mít vedlejší účinky u některých lidí, proto se před jeho užíváním doporučuje poradit se s lékařem.

Hřebíček (Hřebíčkovec kořenný) květ celý Caryophyllus aromaticus flos tot.
nedostupné
931,50
831,70 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....