Hluchavka bílá květ celý Lamium album flos tot.

20.5.2024

Hluchavka bílá květ celý Lamium album flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to hluchavka bílá?
A:Hluchavka bílá (Lamium album) je dvouletá rostlina s bílými květy, která se vyskytuje na loukách, úhorech a lesních okrajích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky hluchavky bílé?
A:Hluchavka bílá se používá jako přírodní lék proti bolestem hlavy, kašli, horečce a gynekologickým problémům. Může také pomoci při zánětech v ústech a krku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se sklízí a zpracovává hluchavka bílá pro léčebné účely?
A:Nejlepší doba pro sběr je období květu, tedy červen až srpen. Sklízejí se pouze květy a shromažďují se do sucha. Poté se suší a mohou se použít na přípravu čaje nebo tinktury.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou nějaké vedlejší účinky spojené s užíváním hluchavky bílé?
A:Při správném dávkování se nevyskytují žádné vedlejší účinky. Nicméně by se neměla užívat těhotnými a kojícími ženami.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit hluchavku bílou pro léčebné účely?
A:Hluchavka bílá se dá zakoupit v některých lékárnách nebo zdravotnických obchodech, ale nejlepší kvalitní je ji sbírat a sušit sám.

ového článku Hluchavka bílá (Lamium album flos tot.) je krásná, vytrvalá bylina z čeledi hluchavkovité. Vyznačuje se jemnými efektními větvičkami a drobnými modro-zelenými listy. Květy jsou bílé s fialovou barvou středu a shluky malých šedivých plodovek. Jedná se o bylinu, která má léčebné účinky. Hluchavka bílá se často používá k léčbě nachlazení, dýchacích obtíží a infekcí horních cest dýchacích. Je také užitečná pro léčbu kožních infekcí a alergií. Užívání tohoto léku pomáhá snižovat otok a podráždění a má antiseptické účinky. Může být také užíváno v potravinářských výrobcích a receptech jako zdroj vitamínu A a antioxidantů. Hluchavka bílá je rozšířená po celé Evropě, ale objevuje se i v Severní Americe. Růst této byliny je optimální ve vlhkém prostředí a v dobrém světle. Je tolerantní k nedostatku vody, takže je jednou z nejlepších volně žijících bylin pro vysazení v suchých oblastech. Pokud se rozhodnete si tuto bylinku dopřát, zajistěte, abyste se řídili všemi obecnými bezpečnostními předpisy. Nezapomeňte také na to, že užívání léků obsahujících hluchavku bílou může být pro některé lidi nebezpečné. Před zahájením užívání tohoto léku se proto vždy nejdříve poraďte se svým lékařem.

Hluchavka bílá květ celý Lamium album flos tot.
Skladem (10+ kg)
10 005,00
8 933,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....