Hloh obecný list s květem řez. Crataegi oxyacantha folium c flores cons.

23.5.2024

Hloh obecný list s květem řez. Crataegi oxyacantha folium c flores cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je hloh obecný?
A:Hloh obecný (Crataegus oxyacantha) je stálezelený keř, který patří do čeledi růžovitých rostlin. Je původem z Evropy, ale najdeme ho i v Asii a Severní Americe.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co jsou listy s květem řez hlohu obecného?
A:Listy s květem řez hlohu obecného (Crataegi oxyacantha folium c flores cons.) jsou sušené listy a květy hlohu obecného používané v tradiční medicíně jako přírodní lék.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu se používají listy s květem řez hlohu obecného v tradiční medicíně?
A:Listy s květem řez hlohu obecného se používají k léčbě srdečních obtíží, jako je zvýšený krevní tlak, arytmie a ischemická choroba srdeční. Také se používají k posílení imunitního systému a ke snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky užívání listů s květem řez hlohu obecného?
A:Užívání listů s květem řez hlohu obecného může způsobit nežádoucí účinky, jako je závratě, bolest hlavy, nevolnost a někdy i průjem. Léčba hlohovými přípravky by měla být konzultována se zdravotním odborníkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používají listy s květem řez hlohu obecného?
A:Listy s květem řez hlohu obecného se obvy

Hloh obecný (Crataegi oxyacantha folium c flores cons.) je bylina pocházející z Evropy a severovýchodní Asie. Jeho ostružinovité pupeny, květy s bílými nebo žlutými tyčinkami a plody, jsou všem dobře známé. Listy hlohu jsou podlouhlé, broušené a matně zelené barvy. Léčivými účinky hlohu jsou deklarovány již od středověku. Vždy byl ceněn pro své blahodárné účinky na játra, ledviny a srdce. Jeho extrakt je často součástí receptur pro léčbu nízkého krevního tlaku a infekčních onemocnění. Hloh je také účinným protizánětlivým činidlem, které může pomoci při revmatismu, artritidě a dalších zánětech. Kromě toho, může být hloh také využíván jako liečba proti kašli, chřipce, bronchitidě, astmatu a mnoha dalším onemocněním dýchacích cest. Přísady tohoto květu se také užívají při léčbě deprese, a léčí se prostřednictvím spálení směsi pro inhalaci par. Podle EU nařízení o popisu léčivých vlastností bylin, účinky hlohu jsou vhodné pro osoby trpící arteriální hypertenzí, revmatickými problémy a infekčními chorobami. Jeho antidepresivní účinky jsou také velmi užitečné pro lidi trpící depresí. Výtažky a tinktury mohou být použity k léčbě kašle, horečky a dalších onemocnění dýchacího ústrojí. Hloh obecný může být užíván jako kapky, výluh, čaj nebo tabletky. Doporučená dávka je jedna až dvě gramy surového listu na den. Nezapomeňte však, že byste měli vždy poradit se svým lékařem ohledně užívání léčivých bylin.

Hloh obecný list s květem řez. Crataegi oxyacantha folium c flores cons.
Skladem (10+ kg)
443,50
395,98 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....