Heřmánek římský květ celý Anthemis nobillis (chamomillae romanae) flos tot.

23.5.2024

Heřmánek římský květ celý Anthemis nobillis (chamomillae romanae) flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Heřmánek římský?
A:Heřmánek římský je druh rostliny patřící do čeledi hvězdnicovité. Je využíván pro své léčivé účinky a je obecně známý pro svůj relaxační účinek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky Heřmánku římského?
A:Heřmánek římský má protizánětlivé, antibakteriální a antispasmodické vlastnosti, což z něj činí užitečný při léčbě různých nemocí, jako jsou trávicí potíže a menstruační křeče. Dále se používá k podpoře nervového systému a ke snížení úzkosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Heřmánek římský?
A:Heřmánek římský se může užívat jako čaj, tinktura nebo esenciální olej. Čaj se nejčastěji používá k potlačení úzkosti a stresu, k odstranění bolesti břicha a ke zklidnění podrážděného žaludku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho lze skladovat sušený Heřmánek římský?
A:Sušený Heřmánek římský lze skladovat po dobu až jednoho roku, pokud je uložen v suchém a temném prostředí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má Heřmánek římský nějaké vedlejší účinky?
A:Obecně platí, že Heřmánek římský je bezpečný pro spotřebu v obvyklých množstvích. Nicm

e Heřmánek římský květ celý (Anthemis nobillis Chamomillae romanae flos tot.) se od dávných dob používal jako léčivá bylina. Byla obzvlášť oblíbena středověcími lékaři, kteří ji doporučovali na problémy s trávením a pro osvěžující účinky. Heřmánek římsko-květý je drobnou rostlinkou pocházející z jižní Evropy, jež může dorůstat až do výšky 30 cm. Vyrůstají na ní malé bílé kvítky. Listy rostliny lze používat syrové nebo jako čaj. Užití heřmánku římsko-květého bylo kdysi uváděno jako průvodní léčba na onemocnění jako jsou například astma, chřipka, zvracení nebo fitness. Navíc se uvádí, že heřmánek římsko-květý může pomoci při alergiích a spavosti. Dodnes se používá tradiční medicínou, aby seprodloužila léčebná schopnost sliznic v trávicím systému. Pokud jde o léčebné vlastnosti, heřmánek římsko-květý může být užíván k uklidnění nervových systémů, jako je například záchvaty hněvu nebo paniky. Používá se také k podpůrné léčbě úzkosti a deprese. Kromě toho tato bylina podporuje detoxifikaci organismu prostřednictvím odstranění přebytečné tekutiny z těla. Heřmánek římsko-květý je bezpečnou bylinou pro všechny věkové skupiny s výjimkou dětí do 6 měsíců. To by mělo být užíváno s opatrností u těhotných žen, protože může způsobit předčasný porod. Neměli byste ho také užívat déle než jeden měsíc. Pokud máte jakékoli otázky ohledně užívání heřmánku římsko-květého, měli byste se poradit s lékařem.

Heřmánek římský květ celý Anthemis nobillis (chamomillae romanae) flos tot.
Skladem (10+ kg)
2 725,50
2 433,48 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....