Heřmánek lékařský květ celý Chamomillae matricaria flos tot.

27.5.2024

Heřmánek lékařský květ celý Chamomillae matricaria flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je význam heřmánku lékařského pro lidské zdraví?
A:Heřmánek lékařský má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví, jako jsou například uklidňování nervů, zmírňování stresu a úzkosti, zlepšení trávení, snižování bolesti a zánětů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Které části heřmánku lékařského se používají k léčbě?
A:Celý květ heřmánku lékařského se používá k léčbě různých zdravotních problémů, včetně trávicích potíží, kožních problémů, horeček a menstruačních křečí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se heřmánek lékařský používá v medicíně?
A:Heřmánek lékařský se používá v medicíně jako bylinný lék, který může být konzumován v podobě čaje, tinktury nebo tablet. Také se používá jako surovina pro výrobu kosmetických přípravků a mastí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká varování při užívání heřmánku lékařského?
A:Při užívání heřmánku lékařského je třeba být opatrný, protože může způsobit alergickou reakci u některých lidí. Také může negativně ovlivnit efektivitu některých léků a potenciálně způsobit problémy při kojení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit heřmánek lékařský?
A:Heřmánek

e Heřmánek lékařský (Chamomillae matricaria flos tot.) je bylina, která se široce využívá v přípravcích na ošetření problémů s trávením a dalšími chorobami. Pochází ze střední a východní Evropy, od Středomoří po Krym, je však také snadno dostupná v obchodech se zdravou výživou. Heřmánek lékařský má vysoký obsah terpenů - hořkých aromatických látek, které jsou důležité pro jeho příznivý účinek na zažívací systém. Obsah terpenů se pohybuje mezi 0,5 až 1,5%, z čehož vyplývají následující léčivé vlastnosti: protizánětlivé, antibakteriální, antioxidační a protialergické. Kromě toho má heřmánek lékařský silné sedativní vlastnosti, které napomáhají při řešení úzkosti a stresu. Bylina může být užita v podobě čajů nebo tinktur. Když se užívá ve formě čaje, doporučuje se smíchat 2 - 3 lžíce sušeného heřmánku s 250 ml vroucí vody. Vaří se 10 - 15 minut a pije se před jídlem. Užívání tinktur by mělo být prováděno s odborným poradenstvím, protože je obtížné přesně určit množství účinných látek ve formě tinktur. Kontraindikace heřmánku lékařského zahrnují alergie na heřmánek, nízký krevní tlak, slabou směs s antikoagulanciemi, syndrom dráždivého tračníku a těhotenství. Proto je nutné konzultovat odborníka na ošetření před užitím heřmánku lékařského. Heřmánek lékařský je dobré užívat s opatrností. Je to bylina, jejíž léčivé vlastnosti jsou jasně prokázány a která poskytuje blahodárné účinky na zažívací systém, úlevu od trávicích obtíží a stressu.

Heřmánek lékařský květ celý Chamomillae matricaria flos tot.
Skladem (10+ kg)
907,40
810,18 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....