Gotu kola (Pupečník asijský) nať řez. Centella asiatica (gotu kola) herba cons.

22.4.2024

Gotu kola (Pupečník asijský) nať řez. Centella asiatica (gotu kola) herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Gotu kola?
A:Gotu kola, také známý jako pupečník asijský, je bylina, která se tradičně používá v Ayurvedické medicíně a tradiční čínské medicíně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou výhody používání Gotu kola?
A:Mezi hlavní výhody užívání Gotu kola patří podpora cévního zdraví, zlepšení kognitivního funkcionování a podpora hojení ran.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdo by neměl užívat Gotu kola?
A:Osoby, které užívají léky na ředění krve nebo mají problémy s krvácením, by měly Gotu kolu užívat s opatrností nebo se jí vyhnout úplně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Gotu kola užívá?
A:Gotu kola se obvykle užívá ve formě extraktu, kapslí nebo tinktury. Přesná dávka závisí na konkrétním produktu a doporučeních výrobce.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaká je cena Gotu koly?
A:Cena Gotu koly závisí na formě užívání a velikosti balení. Například 120 kapslí extraktu Gotu koly se prodává za přibližně 300-400 Kč.

e Gotu kola (Pupečník asijský) nať řez patří do rodiny Apiaceae. Původně pochází z Asie, ale roste i v Evropském prostředí. Centella asiatica (gotu kola) je bylina s měkkými, zelenými stonky a úzkými listy, která může dosáhnou až 20 cm vysoká. Květiny jsou bílé až krémové s malými kvítky. Plody jsou jednosemenné. Léčivé vlastnosti gotu koly jsou potvrzeny vedoucí tradiční medicínou. Kůra připravená z naťů se používá pro léčbu mnoha neurologických, kardiovaskulárních a kožních onemocnění. Extrakt z gotu koly je účinným léčivem pro léčbu lupénky, oparu a mozkových oběhových poruch. Obsahuje rostlinné látky, které pomáhají stimulovat nervové buňky a obnovují nervové spojení. Naopak, extrakt je také účinnou látkou pro léčbu jizev, popálenin a ran. Gotu kola se stejně jako jiné byliny musí pěstovat bez pesticidů. Po zaměření se doporučuje, aby se čerstvé naťi nebo jejich sušený odvar užíval pod kontrolou lékaře. Před použitím by se měly přezkoumat individuální hydroxyanthracene glykosidy, které mohou vyvolat nežádoucí účinky. Vzhledem ke schváleným léčivým vlastnostem gotu koly dodržováním nařízení EU o popisu léčivých bylin lze poznamenat: „Herba cons. Gotu kola nať řez má blahodárné účinky na léčbu jizev, popálenin, ran, lupénky, oparu a oběhových poruch a má neurostimulační účinky. Užívání gotu koly je na vlastní riziko - před zahájením léčby se pacientovi doporučuje konzultovat s lékařem.

Gotu kola (Pupečník asijský) nať řez. Centella asiatica (gotu kola) herba cons.
Skladem (10+ kg)
1 104,00
985,71 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....