Fenykl obecný plod celý Foeniculum vulgare fructus tot.

22.4.2024

Fenykl obecný plod celý Foeniculum vulgare fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky fenyklu na lidský organismus?
A:Fenykl obecný plod celý má především trávicí účinky. Pomáhá při nadýmání, plynatosti, zlepšuje chuť k jídlu, podporuje trávicí procesy a uklidňuje zažívací trakt.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může fenykl vyvolávat nežádoucí účinky?
A:Fenykl je obecně považován za bezpečný, ale někteří lidé mohou pociťovat alergické reakce na fenykl. Dále by měli být opatrní lidé s gastroezofageálním refluxem, jelikož fenykl může zvyšovat produkci kyseliny žaludeční.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má fenykl nějaké kontraindikace?
A:Fenykl by neměly užívat těhotné ženy a kojící matky, jelikož může ovlivnit hormonální rovnováhu. Také se nedoporučuje příliš časté užívání fenyklu, jelikož by mohlo dojít k potlačení přirozených trávicích procesů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se fenykl používá jako bylinka?
A:Fenyklové semínko se dá použít jako koření, nebo se z něj dá připravovat čaj. Fenykl můžete rovněž použít do vašich domácích směsí na uvolnění trávicího systému.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se fenykl obecný plod celý vyskytuje?
A:Fenykl obecný se běžně pěstuje v okolí Středozemního moře a na Blízkém východě. V

e Fenykl obecný (Foeniculum vulgare) je bylina z čeledi hluchavkovitých, která dorůstá až do výšky dvou metrů. Má ostré listy, zelené lodyhy a žluto-hnědé plody ve tvaru hrušky. Fenykl je obecně považován za užitečnou medicínu, která se používá k léčení mnoha onemocnění. Plody fenyklu jsou jeho nejnutričnější složkou. Obsahují látky s antioxidačními, protizánětlivými, hojivými a diuretickými účinky. Zdrojem vitamínů a minerálů jsou měď, mangan, draslík, vápník, hořčík, železo, fosfor a selen. Vláknina, která se nachází ve fenyklu, může pomoci snížit cholesterol, upravit hladinu cukru v krvi a zabránit zácpě. V lékařském herbáři se fenykl obecný doporučuje pro léčbu různých stavů, včetně nadýmání, plynatosti a gastrointestinálních potíží. Bylina je také užitečná pro léčbu kožních onemocnění, kašle, bolesti hlavy a nervozity. Bylina se používá také k podpoře trávení a prevenci onemocnění vnitřních orgánů. Fenykl obecný může být konzumován jako čaj nebo ve formě prášku a odvarů. Je přidáván do jídel a používá se i jako koření. Než začnete používat bylinu jako lék, měli byste se poradit se svým lékařem.

Fenykl obecný plod celý Foeniculum vulgare fructus tot.
Skladem (10+ kg)
345,00
308,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....