Eukalyptus (Blahovičník kulatoplodý) list řez. Eucalyptus globulus folium cons.

27.5.2024

Eukalyptus (Blahovičník kulatoplodý) list řez. Eucalyptus globulus folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ eukalyptového listu?
A:Eukalyptový list pochází ze stromu nazývaného blahovičník kulatoplodý (Eucalyptus globulus) původem z Austrálie.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy eukalyptového listu?
A:Eukalyptový list má protizánětlivé, antibakteriální a antivirové vlastnosti. Může pomoci při nachlazení, bolestech v krku, kašli, zánětech dýchacích cest a dalších infekcích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se eukalyptový list používá?
A:Eukalyptový list je dostupný v podobě kapek, tablet či mastí a může se užívat vnitřně i vnějším způsobem. Kapek nebo tablet se užívá několikrát denně podle doporučení výrobce. Mast s eukalyptovým olejem se nanáší na postižené místo.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou nějaké vedlejší účinky užívání eukalyptového listu?
A:Při přiměřeném užívání nemají eukalyptové listy prakticky žádné vedlejší účinky. Nicméně u některých lidí může způsobit alergickou reakci, případně může zhoršit astma.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je eukalyptový list vhodný pro těhotné a kojící ženy?
A:Během těhotenství a kojení by měly být eukalyptové listy užívány pouze po konzultaci s lékařem. Pokud je používání nutné, musí se dbát

e Eukalyptus (Blahovičník kulatoplodý) list řez – Eucalyptus globulus folium cons. Eukalyptus, známý také jako blahovičník kulatoplodý, je vysoký keř nebo strom rostoucí ve vlhčích oblastech Austrálie a Nového Zélandu. Květy se mohou objevit pouze po delší době. Listy eukalyptu jsou široké, oválné a mají modro-zelenou barvu s bílou výplní. Plody jsou kulaté, lesklé a matné. V lidové medicíně se eukalyptový list používá na léčbu různých neduhů. Používá se jako nálev k léčbě kašle a bolesti v krku. Extrémně silný zápach listů eukalyptů působí jako inhalace pro léčbu astmatických záchvatů. Kromě toho se stejný odér používá k odstranění hmyzu. Eukalyptus má jedinečnou antiseptickou vlastnost, která pomáhá eliminovat infekční bakterie a viry, které mohou způsobit nemoci. Pomáhá také zmírnit záněty, otoky, kopřivku a další kožní choroby. Listy se také používají k léčbě a prevenci chorob, jako je vši, kvasinky a úplavice. Kromě toho, eukalyptus je bohatý na antioxidanty a vitamíny, jako je vitamin C, ale také další užitečné látky, jako je kyselina citronová, taniny, flavonoidy, glykosidy, limonen a další. Jsou skvělé pro podporu imunity a posílení celkového zdraví. Eukalyptový list může být konzumován ve formě čaje, kapsulí nebo v kombinaci s jinými léčivými bylinkami. Je to také oblíbené pro aromaterapii a inhalace. Nicméně, vzhledem k jeho silnému zápachu a účinkům na tělo, je určitě lepší používat eukalyptové oleje nebo tinktury přes konzumaci listů.

Eukalyptus (Blahovičník kulatoplodý) list řez. Eucalyptus globulus folium cons.
Skladem (10+ kg)
207,00
184,82 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....