Estragon list (Pelyněk kozalec) řez. Artemisia dracunculus folium cons.

27.5.2024

Estragon list (Pelyněk kozalec) řez. Artemisia dracunculus folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Estragon list?
A:Estragon list (též Pelyněk kozalec) je bylina s výraznou chuťovou a aromatickou vůní, která se používá především jako koření do jídel.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ Estragon listu?
A:Estragon list pochází z Eurasie a Severní Ameriky a je znám již od středověku. Využívá se především v evropské, ale i asijské a americké kuchyni.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Estragon list používá v kuchyni?
A:Estragon list se používá jako koření do různých jídel, například do omáček, salátů, polévek, masových pokrmů a rybích specialit. Je součástí tzv. "fines herbes" - směsi jemných bylinek, které se používají při přípravě francouzských jídel.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní výhody Estragon listu?
A:Estragon list obsahuje mnoho antioxidantů a má protizánětlivé účinky. Pomáhá trávení, zmírňuje bolesti hlavy a menstruační potíže. Má také pozitivní vliv na nervovou soustavu a pomáhá zlepšit spánek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde si mohu koupit Estragon list?
A:Estragon list lze zakoupit v obchodech se speciálními potravinami, ale také v supermarketech a na trzích s kořením. Dá se také pěstovat doma jako bylina na okenním parapetu nebo na zahradě.

Estragon list (Pelyněk kozalec) řez. Artemisia dracunculus folium cons. je jedním z nejstarších bylin. Je to aromatická rostlina se silnou vůní a kořenem sestávajícím z masitých červenofialových habešských lístků. Estragon list má od přeměny zavážené léčivé vlastnosti, které mohou pomoci při mnoha zdravotních problémech. V oblasti potravin a nápojů se estragon list používá hlavně v nálevkách, omáčkách, restauracích, ale i ve vinařství. Může být také objevován jako koření v některých jídlech. Listy mohou být skladovány až po dobu dvou let, což je další důvod, proč se často používají v potravinářském průmyslu. Léčivé vlastnosti estragonového listu jsou mnohé. Listy jsou bohaté na antioxidanty, vitamíny C a D a minerály. Obsahují také dostatek flavonoidů, které mohou pomoci zvýšit imunitu a přispívat k lepšímu trávení. Estragon list může také snížit horečku, podporovat látkovou výměnu a zlepšit funkci jater. Mohou také pomoci snížit bolesti hlavy a přispívat ke snížení úzkosti. Estragon list je bezpečný a účinný způsob, jak získat zdravotní přínosy. Není nutné užívat ho ve velkých dávkách - můžete začít s malými dávkami a postupně zvyšovat. Nezapomeňte však, že estragon list může interagovat s některými léky, proto se před jeho užíváním poraďte se svým lékařem. Estragon List je skvělou volbou pro přírodní cestu k lepšímu zdraví.

Estragon list (Pelyněk kozalec) řez. Artemisia dracunculus folium cons.
nedostupné
479,60
428,21 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....