Echinacea (Rudbeckie nachová) nať řez. Echinaceae purpurea herba cons.

27.5.2024

Echinacea (Rudbeckie nachová) nať řez. Echinaceae purpurea herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se dá Echinacea použít?
A:Echinacea se nejčastěji užívá jako doplněk stravy nebo se z ní připravuje čaj. Je vhodná pro posílení imunitního systému a úlevu při rýmách, bolestech v krku a dalších infekčních onemocněních.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky Echinacey?
A:Echinacea má protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky a posiluje imunitní systém. Také pomáhá při léčbě nachlazení a chrání organismus před infekcemi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou případné vedlejší účinky při užívání Echinacey?
A:Případné vedlejší účinky Echinacey jsou vzácné. Může způsobit alergickou reakci u lidí s citlivostí na rostliny z čeledi hvězdnicovité. Vředy v ústech nebo zažívacích potíží také mohou být vedlejším účinkem u citlivějších jedinců.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je vhodné začít užívat Echinaceu?
A:Echinacea se používá preventivně nebo při prvních příznacích nachlazení nebo jiné infekce. Ideální je začít užívat ji v okamžiku, kdy se objeví první příznaky, aby se urychlilo zotavení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde si mohu koupit Echinaceu?
A:Echinacea je volně prodejná a lze ji zakoupit v lékárnách, bio obchodech a internetových obchodech s doplňky stravy. Při nákupu je důlež

Echinacea (Rudbeckie nachová), také známá jako Echinacea purpurea herba cons., je bylina, která se používá v tradiční léčitelství. Přípravky z echinacei se doporučují pro podporu obranyschopnosti organismu a pro boj s různými nemocemi. Tato silná bylina se dříve lidem používala v Evropě a Severní Americe na léčení ran, horečky, infekcí močových cest a mnoha dalších účelů. V současnosti je Echinacea (Rudbeckie nachová) používána převážně pro podporu imunitního systému. Je účinným zdrojem polysacharidů, echinacosinu a alkylamidů, které jsou nezbytné pro stimulaci produkce lymfocytů a pro udržení účinné imunitní odpovědi. Bylina může také pomoci snížit bolest a otok v případě poškození vazivových tkání a může být užitečná pro léčbu respiračních onemocnění. Kromě toho je Echinacea (Rudbeckie nachová) často využívána jako lék na léčbu léčby laryngitid, sinusitid a bronchitid. Dále, je vědecky prokázáno, že tento druh Echinacea může být efektivní při léčbě infekcí ORL a je schopen snížit symptomatologii. Navíc má tato bylina protizánětlivé, antiseptické a antivirové vlastnosti, což je velmi užitečné při léčbě akutních infekcí horních cest dýchacích. Někteří vědci navrhují, že domácí užívání echinaceje bylo efektivní pro prevenci a léčbu infekčních chorob. Nicméně, je třeba si uvědomit, že tento léčivý rostlinný materiál může způsobit nežádoucí účinky jako jsou alergické reakce, křeče, bolest hlavy, zvracení nebo nepohodlí v žaludku. Proto, aby se zabránilo nebezpečným nežádoucím účinkům, byste měli poradit se svým lékařem ohledně užívání echinaceje. Závěrem lze říci, že Echinacea (Rudbeckie nachová) je užitečná bylina pro preventivní a terapeutické účely. Jeho léčivé vlastnosti mohou být velmi užitečné pro léčbu nachlazení, infekčních onemocnění horních cest dýchacích, bolesti a zánětu. Nicméně, je třeba být opatrný a pečlivě sledovat předepsanou dávku, aby se zabránilo nežádoucím účinkům.

Echinacea (Rudbeckie nachová) nať řez. Echinaceae purpurea herba cons.
Skladem (10+ kg)
258,80
231,07 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....