Echinacea (Rudbeckie nachová) květ řez. Echinaceae purpurea flos conc.

24.5.2024

Echinacea (Rudbeckie nachová) květ řez. Echinaceae purpurea flos conc.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky Echinacey na lidské zdraví?
A:Echinacea se tradičně používá ke zlepšení imunity a snížení průvodních symptomů nachlazení. Také se jí přisuzují protizánětlivé a hojivé účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze použít Echinaceu jako součást alternativní medicíny?
A:Ano, Echinacea je často využívána jako přírodní lék a doplněk stravy pro zlepšení imunity a prevenci nachlazení. Před užíváním však doporučujeme konzultovat s odborníkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Echinacea řeže pro aranžování?
A:Nejlépe se Echinacea řeže brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Květy by měly být řezány při délce asi 30 cm a následně umístěny do vody s přídavkem cukru nebo strouhaného aspirinu pro delší životnost.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze Echinaceu pěstovat jako okrasnou rostlinu?
A:Ano, Echinacea je oblíbenou okrasnou rostlinou díky svým krásným květům. Je to vytrvalá rostlina a preferuje slunné a dobře odvodněné místo.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi Echinaceou a Rudbeckií?
A:Oba rostou v podobných podmínkách a mají podobný vzhled, ale Rudbeckie má menší květy a je méně odolná vůči chorobám než Echinacea.

ového článku Echinacea (Rudbeckie nachová) květ řez, Echinaceae purpurea flos conc. je přírodní bylinný extrakt získávaný z květů rudbekie nachové (Echinaceae purpurea). Dle nařízení EU může být popisováno jako léčivá a často se používá jako přírodní lék. Květy rudbekie nachové jsou často využívány jako přírodní léčivé přísady a jsou obzvlášť oblíbené díky svým uklidňujícím a osvěžujícím účinkům. Obsahují unikátní složky echinacinu, který je schopen stimulovat imunitní systém a bojovat proti různým infekcím. Tato speciální složka je také známá pro své antioxidační vlastnosti, což může vést ke zlepšení celkového zdraví a pohody. Echinacia je snadno dostupná forma prakticky ve všech obchodech s bylinkami. Může být aplikována jako čaj, tablety, tinktury nebo rozmíchaná ve vodě. Někteří lidé doporučují, aby se bylina užívala každé 2-3 hodiny, aby byl její účinek co největší. Je důležité si uvědomit, že Echinacia není doporučována lidem s alergiemi nebo kožními problémy. Také by měla být s velkou opatrností používána lidmi trpícími autoimunitními onemocněními, diabetes mellitus nebo vysokým krevním tlakem. Navíc, i když je to vzácné, mohou některé akutní nebo chronické problémy zhoršit a lidé by proto měli pečlivě sledovat svůj stav. Krátce shrnuto, Echinacea je bylinný extrakt získávaný z květů rudbekie nachové, který je často používán jako léčivá bylina a může mít blahodárné účinky. Měli byste se však vždy poradit se svým lékařem než ji začnete užívat, zejména pokud trpíte alergiemi, kožními problémy, autoimunitním onemocněním, diabetem nebo vysokým krevním tlakem.

Echinacea (Rudbeckie nachová) květ řez. Echinaceae purpurea flos conc.
nedostupné
603,80
539,11 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....