Duběnka (Dub barvířský,hálkový) hálka Galla (Quercus infectoria)

13.6.2024

Duběnka (Dub barvířský,hálkový) hálka Galla (Quercus infectoria)

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Duběnka?
A:Duběnka (Dub barvířský,hálkový) je druh dubu rostoucího zejména v Asii a Africe. Je známá pro své chemické vlastnosti, které umožňují použití v tradiční medicíně a také při barvení látek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Hálka Galla?
A:Hálka Galla (Quercus infectoria) je druh stromu rostoucího v Asii a na Blízkém Východě. Tento strom produkuje hálky, které slouží jako důležitá surovina v tradiční medicíně a kosmetologi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Duběnka v tradiční medicíně?
A:Extrakt z Duběnky je používán k léčbě onemocnění spojených s trávicím traktem, jako jsou průjem, zvracení a bolesti břicha. Také se využívá pro zmírnění pálení žáhy a úlevu od revmatoidní artritidy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaká jsou hlavní využití Hálky Galla v kosmetologii?
A:Extrakt z Hálky Galla je často používán v kosmetice kvůli svým protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem. Pomáhá zmírňovat akné, tmavé skvrny a jiné kožní problémy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakou pozornost bychom měli věnovat při nákupu produktů obsahujících Duběnku nebo Hálku Galla?
A:Při nákupu produktů obsahujících Duběnku nebo Hálku Galla bychom měli být opatrní a zajistit si, že jsou vyráběny z

. Duběnka hálka Galla (Quercus infectoria) je bylinou, kterou lze najít hojně v oblastech Blízkého východu. Patří do čeledi Hálkovitých a je známá jako „barvířský dub“ nebo „hálkový dub“. Je to stromy s malými, mírně zaoblenými listy, které maj zelenou barvu a dobře se přizpůsobí různým klimatickým podmínkám. Léčivé vlastnosti Duběnka hálka Galla (Quercus infectoria) má široké spektrum léčivých vlastností. Listy a kůra obsahují rostlinné látky, které jsou prospěšné pro zdraví, včetně flavonoidů, tříslovin, fenolů a karotenoidů. V tradiční medicíně se bylina používá k léčbě řady kožních onemocnění, včetně zánětu, svědění a ekzémů. Duběnka hálka Galla může také zmírnit bolest, otoky a vyrážky. Kromě kožních aplikací se tato bylina také používá k léčbě dalších onemocnění, jako jsou astma, anémie, artritida, hepatitida a žaludeční vředy. Tato bylina se tradičně používá i k pročištění krve. Používá se také jako přírodní antiseptikum a detoxifikant. Lidé si uvědomili, že i její ovocné plody a semena mohou mít léčivé účinky. Jak se používá Listy, kůra, plody a semena Duběnky hálky Galla (Quercus infectoria) se obvykle používají v podobě odvaru nebo infuze. Může být také smíchán s dalšími bylinami, aby se zvýšila jeho účinnost. Duběnka hálka Galla se také používá jako ingredience ve farmaceutických přípravcích a kosmetických výrobcích. Vedlejší účinky Bylina Duběnka hálka Galla (Quercus infectoria) se obecně považuje za bezpečnou a dobře snášenou. Nicméně, vzhledem k tomu, že může obsahovat kyseliny, by se mělo vyhnout používání velkých dávek. Před použitím byliny by měly lidé konzultovat svého lékaře, aby se vyhnuli komplikacím.

Duběnka (Dub barvířský,hálkový) hálka Galla (Quercus infectoria)
nedostupné
4 485,00
4 004,46 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....