Divizna obecná květ 20g

20.5.2024

Divizna obecná květ 20g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je účel užívání Divizny obecné květ?
A:Divizna obecná květ se používá jako přírodní pomocník při léčbě dýchacích potíží a alergií.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Divizna obecná květ užívá?
A:Divizna obecná květ se nejčastěji užívá jako čaj nebo odvar při dýchacích obtížích. Lze ji však také aplikovat místně na kůži v podobě masti nebo tinktury.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může použití Divizny obecné květ vést k nějakým vedlejším účinkům?
A:Zkušenosti ukazují, že užívání Divizny obecné květ nemá vedlejší účinky. Je však důležité dodržet doporučené dávkování a nepřekročit maximální denní dávku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se dá zakoupit Divizna obecná květ?
A:Divizna obecná květ se dá zakoupit v lékárnách, případně v specializovaných prodejnách s bylinami a doplňky stravy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může Divizna obecná květ pomoci při léčbě astmatu?
A:Divizna obecná květ není lékem na astma, nicméně může pomoci s řešením některých příznaků, jako jsou záněty průdušek a bolesti v krku. Nicméně, pokud trpíte astmatem nebo jinými vážnými respiračními potížemi, měli byste se poradit s odborníkem před jakýmkoliv užíváním

ový Divizna obecná (Veronica officinalis) je jednoletá, polokeříčkovitá rostlina pocházející z čeledi rodiny Plantaginaceae. Vyskytuje se převážně v Evropě, Asii a Severní Americe, ale její domovinou je Středozemní moře. Divizna obecná dorůstá do výše až 60 cm a má úzké, oválné listy a sytě fialové květy. Je vhodná jak pro skleníkové, tak i venkovní pěstování a plodí na jaře až do podzimu. Divizna obecná byla již ve starověku předmětem lidového léčení. Vzhledem k svým prospěšným účinkům byla divizna obecná zařazena mezi tradiční léčivé rostliny. Sušené květy divizny obecné jsou bohaté na vitamíny, minerály a další živiny, které podporují zdraví. Jsou doporučovány jako isntekční prostředek proti kašli, bolestivosti hrdla, nachlazení a různým respiračním problémům. Může také pomoci s trávením a hladinou cukru v krvi, regulovat hormonální nerovnováhu a snížit napětí a stres. Divizna obecná by se měla užívat ve formě čaje. Lze si ho samostatně připravit, nebo ho zakoupit již připravený v herbatárnách. Na 20 g sušených květů divizny se doporučuje nalít 1 litr vroucí vody a 15 minut louhovat. Dávka je 1-3 šálky denně, nejlépe bez cukru. Čaj můžete ochutit medem, citronem nebo heřmánkem. Užívání divizny obecné může mít některé vedlejší účinky. Například při dlouhodobém a nadměrném užívání může mít toxické účinky na ledviny a srdce. Doporučuje se proto konzultace s lékařem před tím, než začnete s užíváním divizny obecné.

Divizna obecná květ 20g Verbascum phlomoides flos tot.
Skladem (10+ ks)
37,00
33,04 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....