Diabetik se stevií 30g

19.5.2024

Diabetik se stevií 30g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je přínos použití stevie pro diabetiky?
A:Steviosid získávaný z rostliny stevie nemá vliv na hladinu krevního cukru a může být proto bezpečně používán diabetiky jako náhrada cukru.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je třeba omezit konzumaci stevie kvůli nežádoucím účinkům?
A:U lidí s citlivostí na steviosid mohou být pozorovány nežádoucí účinky, jako například bolesti hlavy. Ovšem v běžných dávkách (30g denně) jsou takové účinky velmi nepravděpodobné.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může diabetik steviu používat namísto jiných sladidel?
A:Ano, stevie se používá jako náhrada cukru a dalších sladidel. Jeho sladkost je až 300krát větší než cukru a obsahuje téměř žádné kalorie.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou výrobky s obsahem stevie vhodné pro diabetes typu 1 i 2?
A:Stevia může být bezpečně používána u obou typů diabetu, a to jako náhrada cukru, nebo jako přísada do potravin a nápojů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho trvá, než začne být účinek stevie patrný u diabetiků?
A:Steviosid způsobuje mírné snížení krevního cukru, ale účinky nejsou okamžité. Trvá několik týdnů pravidelného užívání, než se stabilizuje úroveň krevního cukru.

e Stevia (Stevia rebaudiana) je druh byliny, která se běžně používá jako náhražka cukru. Pochází z Jižní Ameriky a je obecně oblíbená kvůli své sladké chuti. Pro ty, kteří trpí cukrovkou, má stevia významné léčivé vlastnosti. V průběhu let bylo studováno mnoho vlastností stevie a její příznivé účinky na diabetiky. Například, stevia snižuje hladinu glukózy v krvi a hladinu cholesterolu. Jediné, co je třeba vědět o stevii, je to, že stevioside, který je aktivní látkou v stevii, může snížit hladinu glukózy v krvi pouze v malých dávkách. Doporučuje se proto užívat 2 – 3 gramy stevia každý den. Vzhledem k tomu, že stevia pomáhá kontrolovat diabetes, je třeba ji užívat s opatrností. Doporučuje se však používat čerstvé nebo sušené listy stevie a nikoli rafinovanou verzi. Rovněž je důležité, aby diabetikům byly podávány malé dávky stevie. Když je léčba diabetu správně prováděna, mohou diabetikové užívat 30 gramů stevie denně bez následků. I přesto je důležité, aby se diabetik radil s lékařem o používání stevie, aby se zabránilo možným nežádoucím účinkům. Aby se diabetikům poskytly co nejlepší služby, je důležité, aby se objektivně informovali o léčivých vlastnostech stevie a byli si vědomi svých možných rizik.

Slinivkový se stevií 30g(20x1,5g) Milota teas Premium
Skladem (10+ ks)
45,00
40,18 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....