Citroník pravý oplodí kostky řez. Citrus limon cortex cons.

14.4.2024

Citroník pravý oplodí kostky řez. Citrus limon cortex cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je citroník pravý oplodí kostky řez?
A:Citroník pravý oplodí kostky řez (Citrus limon cortex cons) je přírodní produkt získávaný z kůry plodů citronu pravého (Citrus limon).

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá citroník pravý oplodí kostky řez?
A:Citroník pravý oplodí kostky řez lze použít jako koření a aroma při vaření a pečení. Používá se například při výrobě dezertů, dortů, zmrzlin, džemů a marmelád.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je citroník pravý oplodí kostky řez zdravý?
A:Citroník pravý oplodí kostky řez obsahuje vitamín C a antioxidanty, které jsou pro naše tělo prospěšné. Nicméně, kvůli malému množství, ve kterém se používá, nejedná se o významný zdroj živin.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit citroník pravý oplodí kostky řez?
A:Citroník pravý oplodí kostky řez se dá koupit v obchodech s potravinami se specializací na koření a bylinky. Lze ho také najít v internetových obchodech.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho lze citroník pravý oplodí kostky řez skladovat?
A:Citroník pravý oplodí kostky řez by měl být skladován v suchu a chlazení. Uchovává se nejlépe v lednici, kde vydrží až několik měsíců.

ový Citroník pravý oplodí kostky řez (Citrus limon cortex cons.) je vždyzelený keřík, patřící do čeledi Rutaceae. Dorůstá výšky až 2 metry, často s rozvětvenou korunou. Listy mají jasně zelenou barvu, jsou eliptického tvaru a dorůstají až 10 cm délky. Květy jsou žluté a dorůstají až 6 cm v průměru. Plody jsou citrusové, dužnaté, mírně kyselé a točitého tvaru, s jemnou kůží. Průměr plodu dosahuje 3-5 cm. Citroník pravý oplodí kostky řez byl užíván ve starých časech jako léčivá bylina. Sušené listy citroníku se užívaly proti střevním infekcím a nespavosti. Tato bylina dokáže snížit horečku a bojovat s mnoha druhy infekcí, včetně rýmy a kašle. Mladé listy lze použít k přípravě přírodního toniku pro léčbu anémie a civilizačních onemocnění. Je také účinná při léčbě zažívacích obtíží, jako je zažívací nevolnost a nadýmání. Sušené květy a listy citroníku se také používají k léčbě revmatismu, artritidy a dnou. Citroník pravý oplodí kostky řez je místní bylina používaná po staletí pro léčebné účely. Z tohoto důvodu je tento vždyzelený keřík často vysazován jako léčivá rostlina. Má mnoho užitečných léčivých vlastností, které je možné využít k léčbě mnoha různých onemocnění. Proto je doporučeno využívat Citroníka pravého oplodí kostky řez jako doplňkovou terapii k léčbě následujících onemocnění: střevní infekce, nespavost, horečka, rýma, kašel, anémie, zažívací nevolnost a nadýmání, revmatismus, artritida a dna.

Citroník pravý oplodí kostky řez. Citrus limon cortex cons.
Skladem (10+ kg)
814,20
726,96 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....