Celer (Miřík celer) nať řez. Apium graveolens herba cons.

27.5.2024

Celer (Miřík celer) nať řez. Apium graveolens herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak si mohu být jistý, že kupuji čerstvou celerovou nať?
A:Nejlepší je vybrat si řez z nejvyšší části rostliny, která by měla být svěže zelená a pevná na dotek. Dobrým znamením je také vůně, která by měla být výrazná a aromatická.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co lze dělat s celerovou natí?
A:Celerovou natí lze přidávat do polévek, salátů a omáček, nebo ji můžete použít jako ingredienci do smoothie a šťáv. Také ji lze použít jako ozdobu na různé pokrmy nebo ji jednoduše žvýkat na zlepšení trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní výhody celerové natí?
A:Celerová nať obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, jako jsou vitamín K, vitamín C, draslík a hořčík. Má také protizánětlivé účinky a má pozitivní vliv na trávení a detoxikaci těla.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je celerová nať vhodná i pro alergiky?
A:Celer patří mezi alergeny a někteří lidé mohou na něj reagovat alergickou reakcí. Pokud máte alergii na mrkev, kořenovou zeleninu či pelyněk, může se vyskytnout alergická reakce i na celerovou natí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho lze skladovat celerovou natí?
A:Celerovou natí je nejlepší spotřebovat co nejdříve po koupi, ale lze ji skladovat v chladnič

e Celer (Apium graveolens herba cons.) je zeleninový druh rostliny z čeledi mrkvovitých. Pochází původně z Asie, ale je nyní oblíbenou součástí odrůd kuchyně po celém světě. Nať celeru je obecně využívána jako koření a má tónovanou chuť. Bylina se může používat čerstvá, sušená nebo konzervovaná ve formě esenciálního oleje. Celer má dlouhou historii tradičního lékařství a je bohatý na saponiny, vitamíny, antioxidační látky a minerály. To z toho dělá užitečný doplněk stravy pro lidi, kteří chtějí zvýšit koncentraci vitamínů a živin ve svém jídelníčku. V lidovém léčitelství se často využívá nať celeru k léčbě a prevenci zažívacích potíží, jako je zácpa, průjem a nadýmání. Díky vysokému obsahu vlákniny je také účinnou látkou v boji proti obezitě. Nať celeru také obsahuje silnou antioxidační látku, která může být užitečná při prevenci některých druhů rakoviny. V lidové medicíně se také využívá olej z celeru pro úlevu od bolesti a k léčbě některých kožních chorob. Pomáhá také snížit hladinu krevního tlaku a cholesterolu a podporuje trávicí systém. Celer je všestranná bylina, která může být užitečná při léčbě mnoha zdravotních problémů. Mělo by se však používat s opatrností a vždy konzultovat s odborníkem ohledně jeho vhodnosti pro léčebné účely.

Celer (Miřík celer) nať řez. Apium graveolens herba cons.
nedostupné
276,00
246,43 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....