Celer (Miřík celer) kořen kostka řez. Apium graveolens radix cons.

19.5.2024

Celer (Miřík celer) kořen kostka řez. Apium graveolens radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je vzhled a chuť miříku celeru?
A:Miřík celer je kořenová zelenina, která má kostkovitý tvar a bývá asi 10 cm dlouhá. Jeho chuť je mírně nasládlá a aromatická.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se miřík celer používá v kuchyni?
A:Celer kořenový se často přidává do polévek, omáček nebo salátů. Může být také dušen a podáván jako příloha k masu nebo jako samostatné vegetariánské jídlo.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní benefity miříku celera?
A:Celer kořenový je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty. Konzumace miříku celeru může pomoci snížit krevní tlak, zlepšit trávení a pomoci s bolestmi kloubů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká varování při konzumaci miříku celera?
A:Lidé s alergií na mrkev nebo petržel by měli konzumaci miříku celeru omezit nebo se jí zcela vyhnout, protože tyto rostliny jsou příbuzné.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak miřík celer skladovat a jak dlouho vydrží?
A:Celer kořenový lze skladovat v chladničce v plastové tašce nebo obalu, může vydržet až 2 týdny. Pokud si přejete prodloužit jeho trvanlivost, můžete ho zamrazit nebo nakládat do octa.

ový Celer (Apium graveolens radix cons., řídce Miřík celer) je bylina patřící do čeledi čekankovité, se kterou souvisí mnoho léčivých účinků. Kořen celeru se sklízí v zimním období a suší se. Jeho léčivou silou se řídí lidová medicína mnoha zemí. Kořen celeru tvoří oblíbenou ingredienci pokrmů na celém světě, protože je chutný a svou hořkostí dodává jídlu intenzivní aroma. Kořen celeru je bohatý na vitamín A a minerály, jako je draslík, vápník a fosfor, což umožňuje poskytnout různé léčebné vlastnosti. Je běžně užíván k léčbě onemocnění oběhového ústrojí, jako jsou hypertenze a srdeční stavy. Bylina má také diuretické a protizánětlivé účinky. Doporučuje se také při potížích s plynatostí a hubnutí. Mořením čerstvého listu celeru můžeme získat šťávu, která je velmi účinná při snižování hladin cholesterolu. Celer může být užíván ve formě nálevu nasekaného nebo mletého kořene nebo v sušené podobě. Sušený odvar může také být smíchán s jinými bylinami, které se běžně používají pro léčbu bolesti. Také se doporučuje k použití při léčení horečky a kašle. Je důležité si uvědomit, že celer může způsobit alergické reakce. Budete-li trpět alergiemi na byliny, musíte užívat celer s opatrností a konzultovat před užíváním lékaře. Je důležité mít na mysli, že byliny mají různé léčebné účinky pro různé osoby. Proto je nutné vždy mít na mysli, že účinek se může lišit v závislosti na vašich individuálních podmínkách.

Celer (Miřík celer) kořen kostka řez. Apium graveolens radix cons.
Skladem (1.49 kg)
621,00
554,46 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....