Čekanka obecná nať 50g

24.5.2024

Čekanka obecná nať 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ čekanky obecné nať 50g?
A:Čekanka obecná je rostlina původem ze střední Evropy a Asie.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co se dělá s čekankou obecnou nať 50g?
A:Čekanka obecná se používá jako přírodní léčivo pro podporu trávení a imunitního systému. Také se používá jako bylinka do čajů a jako ingredience v nápojích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje čaj z čekanky obecné nať 50g?
A:Na jeden šálek zalijte 1-2 lžičky čekanky horkou vodou a nechte louhovat asi 5 minut.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy čekanky obecné nať 50g?
A:Čekanka obecná obsahuje mnoho účinných látek, jako jsou inulin, flavonoidy a hořčiny, které podporují trávení a pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi. Taktéž má protizánětlivé účinky a pomáhá posilovat imunitní systém.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je konzumace čekanky obecné nať 50g bezpečná?
A:Čekanka obecná se považuje za bezpečnou, pokud se konzumuje v rozumném množství. Lidé s alergiemi na složky čekanky by ji však měli vynechat. Je také důležité dodržovat doporučenou dávku a nepřekračovat ji.

e Čekanka obecná (Capsella bursa-pastoris) je vytrvalá bylina, která patří do čeledi Brassicaceae. Dřevnaté stonky s listy má až 20 cm výšky a je vybavena ostny. Bílé květy s dlouhými stopkami se objevují na jaře a uzavírají se do plochého nálevkovitého květu. Použití: Nať z čekanky obecné je oblíbená k přidání do salátů, nebo jako součást zeleninových polévek či jako koření. Bylina obsahuje vysoké množství vitaminů a minerálních látek. Léčivé vlastnosti: Čekanka obecná je známa jako léčivá bylina a je široce používána k léčbě řady onemocnění. Obsahuje antioxidanty, flavonoidy a další bioaktivní látky, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi, posilovat imunitní systém a regulovat krevní tlak. Je také účinná při léčbě kožních problémů. Kromě toho se čekanka obecná používá také ke kontrole diabetes mellitus typu 2. Dávkování: 50 g drcené čekanky obecné po dobu maximálně 10 dní.

Čekanka obecná nať 50g Cichorium intybus herba cons.
Skladem (10+ ks)
35,00
31,25 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....