Čekanka obecná kořen řez. Cichorium intybus radix cons.

20.5.2024

Čekanka obecná kořen řez. Cichorium intybus radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky čekanky obecné kořene?
A:Čekanka obecná kořen má především trávicí a žlučopudné účinky. Zlepšuje trávení a podporuje vylučování žluči.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se čekanka obecná kořen používá?
A:Čekanka obecná kořen se může užívat jako čaj, extrakt nebo ve formě tinktury. Také se používá jako koření do jídel a nápojů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je čekanka obecná kořen vhodná pro každého?
A:Čekanka obecná kořen by neměla být užívána lidmi trpícími gastritidou, žaludečními vředy nebo podrážděním střev. Lidé s alergiemi na rostliny z čeledi hvězdnicovitých by měli také být opatrní.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi čekankou obecnou kořenem a kávou?
A:Čekanka obecná kořen obsahuje méně kofeinu než káva, proto má mírnější povzbuzující účinek. Nicméně, má podobnou chuť jako káva a může být použita jako její náhrada.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má čekanka obecná kořen i další zdravotní účinky?
A:Ano, čekanka obecná kořen se také používá k podpoře imunitního systému, snižování hladiny cukru v krvi a podporuje detoxikaci jater.

e Čekanka obecná, latinsky Cichorium intybus radix cons., je bylina náležející do čeledi Asteraceae. Jeho kořen je bohatým zdrojem látek s léčebnými účinky. Jeho kůra je silná a zbarvená do hněda nebo černa a často je na ni praskající šupinatá vrstva. Má typickou kořennou, hořkou chuť. V medicíně se čekanka obecná používá jako detoxikační prostředek. Má schopnost snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi, působí protizánětlivě a reguluje střevní mikroflóru. Používá se také pro uklidnění žlučníku a prevenci žaludečních problémů. Dále se prodává ve formě prášku jako doplněk stravy a zejména u starších lidí se používá k posílení obranyschopnosti organismu. Kořen čekanky obsahuje velké množství bioaktivních látek a vykazuje pozitivní účinky na zdraví. U lidí oslabených nemocí, kteří trpí ztrátou chuti k jídlu, může podporovat trávení. Je důležité si uvědomit, že čekanka obecná kořen řez. Cichorium intybus radix cons. může interagovat s některými léky, takže je vždy dobré poradit se svým lékařem před jejím užíváním.

Čekanka obecná kořen řez. Cichorium intybus radix cons.
Skladem (10+ kg)
258,80
231,07 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....