Čekanka kořen s natí 40g(20x2g) Cichorium intybus radix c. herbs plv.

13.6.2024

Čekanka kořen s natí 40g(20x2g) Cichorium intybus radix c. herbs plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Proč si vybrat čekankový kořen?
A:Čekankový kořen má řadu pozitivních účinků na zdraví, jako například podporu trávení, detoxikaci, snižování hladiny cukru v krvi a posilování imunitního systému.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se čekankový kořen používá?
A:Čekankový kořen se nejčastěji připravuje jako bylinkový čaj. Stačí zalít jednu či dvě sáčky vařící vodou a nechat louhovat po dobu 5-10 minut. Lze jej také přidávat do kávy jako náhražku kofeinu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může se čekankový kořen užívat pravidelně?
A:Ano, čekankový kořen lze užívat pravidelně jako součást zdravého životního stylu. Nicméně, při užívání jakéhokoli přípravku je vždy dobré dodržovat doporučené dávkování.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky spojené s čekankovým kořenem?
A:Většina lidí snáší čekankový kořen bez problémů. Nicméně, mohou se vyskytnout případy alergických reakcí, především u lidí, kteří jsou alergičtí na jiné rostliny z čeledi hvězdnicovitých.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může čekankový kořen pomoct při hubnutí?
A:Čekankový kořen může podporovat hubnutí díky svému detoxikačnímu účinku a schopnosti snižovat chuť k

e a maximálně 500 slov. Čekanka kořen (Cichorium intybus radix c. herbs plv.) je bylina, která se často používá pro své léčebné účinky. Je oblíbená pro svou schopnost snižovat hladinu špatného cholesterolu, regulovat hladinu cukru v krvi a zmírňovat zažívací problémy, jako je zácpa. Okurkovitá nálevka z byliny může být také užitečná pro lidi s revmatoidní artritidou. Čekanka kořen pochází z rodiny Asteraceae a je to obecně stálezelená rostlina s modro-fialovou květenství. Jeho natí je vhodné užívat ve dvou gramových porcích po dobu 40 dní. Kořen čekanky obsahuje spoustu látek, které mohou mít léčivé účinky. Kromě látek, které snižují špatný cholesterol nebo regulují hladinu cukru v krvi, obsahuje i inulin, prebiotika, která podporuje zdraví střev. Kořen čekanky také obsahuje saponin izolující, který je zodpovědný za jeho schopnost zmírňovat zažívací potíže. Kromě toho, že je čekanka kořen léčivá, jeho šťáva je také oblíbená pro svou barvu. Když se smíchá s kyselinou citronovou, tmavne na sytě hnědou barvu. Tato barva se často používá k angažování oblečení a k potisku dřevěných předmětů. Před použitím čekanky kořenu se ale vždy doporučuje poradit se s lékařem, protože bylina může mít vedlejší účinky. Proto by ho neměli užívat lidé s alergiemi nebo trpící onemocněním ledvin, jater nebo žlučníku. V závěru lze říct, že čekanka kořen je starobylá bylina, která je oblíbená pro svůj léčivý účinek a zároveň pro svou ladnou barvu. Jakmile si však dáte dobrý pozor, může vám poskytnout mnoho potenciálních léčebných benefitů.

Čekanka kořen s natí 40g(20x2g) Cichorium intybus radix c. herbs plv.
Skladem (10+ ks)
39,00
34,82 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....