Bukvice lékařská nať 50g

19.5.2024

Bukvice lékařská nať 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky bukvicové nati?
A:Bukvicová nati má protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační účinky. Pomáhá snižovat krevní tlak a chrání srdce. Dále může pomoci při trávicích obtížích a bolestech hlavy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá bukvicová nati?
A:Bukvicovou natí se může dochutit salát, polévku nebo ji přidat do smoothie. Lze ji také napařit a tím získat bylinný výtažek, který se poté může užít na kůži jako tonikum.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ bukvicové natě?
A:Bukvice lékařská je původem z Evropy, Asie a Severní Afriky. Vyskytuje se však také v Severní Americe a Austrálii.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má bukvicová nati nějaké vedlejší účinky?
A:Bukvicová nati se obvykle používá bez vedlejších účinků. Avšak u lidí s citlivým trávením může způsobovat nevolnost a průjem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi bukvicovou natí a bukvicí jedlou?
A:Bukvice lékařská se využívá především pro své léčivé účinky a jako koření do jídel, zatímco bukvice jedlá slouží především jako zelenina. Bukvice lékařská má též jemnější chuť a vůni než bukvice jedlá.

Bukvice lékařská nať (Vicia sativa L.) je bylina, která se používá jako léčivá rostlina. Semena a nať bukvice lékařské obsahují flavonoidy, kumariny, aminy a alifatické kyseliny. Má schopnost zmírňovat záněty, uklidňovat nervy a podporovat imunitní systém. Obsahuje také silice a taniny. Bukvice lékařská nať se často používá k léčbě pohrudnice, bronchitidy, astmatu, revmatismu, anémie a žaludečních vředů. Pokud se bukvice lékařská konzumuje v potravinách, může pomoci obnovit rovnováhu vnitřních funkcí těla a podpořit celkové zdraví. Výtažky z nati bukvice lékařské se používají také v některých léčebných kosmetických produktech, jako jsou například pleťové vody a tonika. Bokvice lékařská nať se také používá jako účinné aromaterapeutické činidlo. Nařízení Evropské unie vyžaduje, aby byly informace o léčivých vlastnostech bylin poskytovány pouze na základě tradičního užívání a sloužily pouze jako doporučení. Nelze je však použít k nahrazení lékařského zásahu, lékařské rady nebo diagnózy.

Bukvice lékařská nať 50g Betonica officinalis herba cons.
Skladem (10+ ks)
38,00
33,93 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....