Brusinka obecná (brusnice) list řez. Vaccinium vitis-idaea folium cons.

20.5.2024

Brusinka obecná (brusnice) list řez. Vaccinium vitis-idaea folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejvýznamnější léčivé účinky brusinek?
A:Brusinky mají protizánětlivé a antibakteriální účinky, což je dělá účinnými v prevenci a léčbě infekcí močových cest. Také pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a podporují zdraví srdce.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi brusinkami a brusinkou obecnou?
A:Brusinky se vyskytují na celém světě a jsou používány jako potraviny i v tradiční medicíně. Brusinka obecná (brusnice) je specifický druh brusinky, který se nachází v Evropě, Asii a Severní Americe a má podobné léčivé účinky jako běžné brusinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se brusinky používají v tradiční medicíně?
A:Brusinky jsou často používány v prevenci a léčbě infekcí močových cest. Také se používají pro zlepšení trávení, snížení hladiny cholesterolu a jako antioxidanty. V některých kulturách jsou také používány pro zlepšení zraku a léčbu zánětu spojivek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze konzumovat brusinky?
A:Brusinky lze konzumovat čerstvé, sušené nebo jako šťávu. Jsou také k dispozici jako doplňky stravy v podobě tablet, kapek nebo sirupů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení při užívání brusinek?
A:Lidé s diabetem by měli být opatrní, protože brusinky mohou snižovat hladinu cukru

. Brusinka obecná (brusnice) - Vaccinium vitis-idaea folium cons. Brusinka obecná (Vaccinium vitis-idaea) je jednoletá, vytrvalá bylina rostoucí ve vlhkých lesích a humózních travnatých porostech Evropy, severní Afriky a západní Asie. Listy brusinky jsou tenké, eliptické, na dolní straně lehce hřejivé, na vrcholu špičaté a podélně členité. Květy jsou bílé, uspořádané do okolíku. Plody se začínají objevovat od poloviny července do konce září. Z plodů se používají jak syrové čerstvé brusinky, tak i konzervované v sirupu. Brusinka má řadu léčivých vlastností. Je to silný antioxidant, který pomáhá eliminovat volné radikály z těla, což přispívá k ochraně před rakovinou. Dobré pro oči – plody i listy brusinky obsahují flavonoidy a karotenoidy, které pomáhají chránit oči před poškozením volnými radikály, jako je glaukom a katarakta. Obsahuje také antioxidační látky, které pomáhají udržovat zdraví močových cest a ledvin, chrání proti zánětům, má protirakovinné účinky. Kromě toho je bohatá na hořčík, vápník, draslík, síru, kyselinu listovou a železo. Bylina je ceněna pro své léčivé účinky a svou chuť. Je používána v tradičních léčebných systémech už po staletí. Listy brusinky obecné se používají pro léčebné účely. Užívají se jako čaj, tinktura nebo extrakt. Může se také použít k vaření nebo jako koření do jídel. Brusinka obecná patří mezi byliny, které by měly být považovány za bezpečné při používání za běžných podmínek.

Brusinka obecná (brusnice) list řez. Vaccinium vitis-idaea folium cons.
Skladem (10+ kg)
396,80
354,29 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....