Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv.

19.5.2024

Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv.?
A:Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv. je sušený a jemně mletý vavřínový list, který se používá jako koření do různých pokrmů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou případné alergické reakce na Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv.?
A:Někteří jedinci mohou být alergičtí na vavřín a mohou mít alergickou reakci na Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv. Doporučuje se konzultovat s odborníkem před použitím.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze použít Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv.?
A:Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv. se používá jako koření do polévek, omáček, masa a ryb. Dobře se hodí také k nakládání okurek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou výhody použití Bobkového listu mletého (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv.?
A:Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv. má antiseptické, protizánětlivé a antioxidační účinky. Dále pomáhá při trávení a stimulu

ový Bobkový list mletý je bylina s latinským názvem Laurus nobilis folium plv., kterou je možné použít pro léčebné účely. Je to lišejník, který patří do čeledi Lauraceae. Často se nazývá Vavřín ušlechtilý, což vyjadřuje jeho historický význam během starověké římské éry, kdy se udělovaly vavříny z Laurus nobilis jako symboly vítězství. Listy jsou ve tvaru srdce, mají typickou máta-tymiánovou chuť a vůni. Bobkový list mletý může být použit v kuchyni na ochucování jídel, ale také jako léčebné přípravky. Může být užíván jak ve formě čaje, tak i v podobě kapslí, nebo jako součást různých léčivých mastí a náplastí. Tradičně byl používán k léčbě trávicích potíží, jako je nadýmání, průjem nebo záněty střev. Může být použit také k léčbě kašle a bolesti hlavy a má také protizánětlivé vlastnosti. Kromě toho, laurus nobilis měla být obecně považována za trávicí tonikum a může být do určité míry účinnou prevencí řady trávicích onemocnění. Kontraindikace, které je třeba vzít v úvahu před užíváním Bobkového listu mletého, jsou alergie na tento druh byliny a také těhotenství. Pro zachování maximálního účinku doporučuje Evropská unie používat pouze čerstvě mleté listy. Ušlechtilý Vavřín je dalším důležitým krokem k bylinné kuraci jakýchkoli stavů, které vyžadují tradiční medicínu.

Bobkový list mletý (Vavřín ušlechtilý) 50g Laurus nobilis folium plv.
Skladem (10+ ks)
25,00
22,32 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....