Bobkový list celý (Vavřín ušlechtilý) 15g Laurus nobilis folium tot.

25.6.2024

Bobkový list celý (Vavřín ušlechtilý) 15g Laurus nobilis folium tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je účel používání Bobkového listu celého?
A:Bobkový list celý se používá jako koření při vaření a pečení různých jídel. Obsahuje silné aroma a chuť, která může obohatit chuťový zážitek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ Bobkového listu celého?
A:Bobkový list celý pochází z vavřínového stromu nazývaného Laurus nobilis, který roste ve Středomoří. Listy jsou sbírány ručně a sušeny na slunci.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze skladovat Bobkový list celý?
A:Bobkový list celý lze skladovat v suchu a tmavém prostředí, aby se zabránilo ztrátě chuti a vůně. Doporučuje se uchovávat ho v uzavřené nádobě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi Bobkovým listem celým a Bobkovým listem mletým?
A:Bobkový list celý a mletý mají stejnou chuť a aroma, ale bobkový list mletý se používá jako koření a bobkový list celý lze použít jako dekoraci pro jídlo.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Bobkový list celý zdravý?
A:Bobkový list celý má vysoký obsah vitamínů A a C a minerálů, jako jsou železo, draslík a vápník. Může pomoci zlepšit trávení a snížit hladinu cholesterolu v krvi. Avšak, při konzumaci bobkového listu by se mělo dbát na jeho množství, jelikož přemíra může vést k nežádoucím účinkům.

e. Bobkový list celý (Vavřín ušlechtilý) Laurus nobilis folium tot. Vavřín ušlechtilý je obecnou přírodní bylinou, zvanou také bobkový list, která pochází z oblastí Středomoří a Kavkazu. Plodinu můžeme rozeznat po charakteristickém vonutí, které vydává, pokud se její listy drhnou. Listy vavřínu můžeme nalézt v podobě suspenzí, tinktur, či žvýkaných extraktů. Vavřín ušlechtilý se používá jako léčivá bylina po mnoho staletí. První zmínky o jejím použití pochází až do 4. století před naším letopočtem. Dnes se vavřín používá k léčbě trávicích problémů, horečky a bolestí hlavy. Vavřín ušlechtilý-Laurus nobilis folium tot.- má osvědčenou účinnost. Z jeho listů se vyrábí několik široce používaných formulací: infuze, odvar, odvar zahřívaný s medem, alkoholové extrakty nebo tinktury. Tento produkt se také běžně dodává pro vaření a do jídel. Účinnější výsledky jsou často dosaženy, když se listy vavřínu ušlechtilého kombinují s dalšími bylinami, jako je třezalka tečkovaná, heřmánek pravý, meduňka lékařská či máta peprná. Používá se v kombinaci s jinými bylinami k léčbě kožních problémů a artritidy, stejně jako pro uvolňování stresu a úlevy od bolesti. Vavřín ušlechtilý má blahodárné účinky. Listy obsahují hojné množství minerálních látek, jako je vápník, draslík a fosfor. Tato bylina také obsahuje sloučeniny, které mají antioxidanty, protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Při pravidelné konzumaci byliny Vavřín ušlechtilý-Laurus nobilis folium tot.- můžete očekávat nápravu trávicích problémů, lepší imunitu, úlevu od stresu a bolesti, antidiabetický účinek, zlepšení srdeční činnosti a mnoho dalších výhod.

Bobkový list celý (Vavřín ušlechtilý) 15g Laurus nobilis folium tot.
Skladem (9 ks)
22,00
19,64 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....