Bazalka pravá nať řez. Ocimum basilicum herba cons.

22.5.2024

Bazalka pravá nať řez. Ocimum basilicum herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak řezat bazalku pravou?
A:Bazalku pravou je nejlepší řezat ručně a to především ráno, kdy je rostlina nejsilnější. Je důležité řezat pouze vrchní části výhonků, aby se podpořil nový růst.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní benefity bazalky pravé?
A:Bazalka pravá má mnoho zdravotních benefitů, mezi něž patří například snížení hladiny cholesterolu v krvi, podpora trávení a posílení imunitního systému.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může bazalka pravá být použita jako koření?
A:Ano, bazalka pravá je velmi oblíbená jako koření a používá se ke zlepšení chuti salátů, těstovinových jídel a různých omáček.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je nejlepší sklizeň bazalky pravé?
A:Nejlepší doba pro sklizeň bazalky pravé je zpravidla od června do srpna, kdy je rostlina v plné síle a má největší množství aromatických olejů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze skladovat bazalku pravou?
A:Bazalku pravou lze skladovat na sucho a tmavém místě v uzavřeném sáčku nebo nádobě. Nejlepší je ji použít co nejdříve po sklizni, aby si zachovala co nejvíce aromatických olejů a chuti.

e Bazalka pravá, Ocimum basilicum herba cons., je jednosložková bylina pro účely léčebných čajů. Je to jeden z nejznámějších druhů bazalky a je často využíván k přípravě zeleninových jídel, polévek nebo bonbonů. Květy bazalky jsou purpurové barvy a listy tmavě zelené. Květiny bazalky se obvykle sklízejí nedozrálé, když jsou ještě světlejší. Bazalka má dlouhou historii v lidové medicíně a užívala se jako antiseptikum, aby se zabránilo infekci. Dnes je bazalka často doporučována k potlačení symptomů trávicích problémů, jako je zácpa nebo průjem. Díky vysoké úrovni polyfenolických látek má bazalka také protizánětlivé vlastnosti, což může pomoci s léčbou astmatu nebo alergií. Kromě použití jako bylinný čaj také někteří lidé žvýkají listy bazalky, aby si ulevili od bolesti zubů. Navíc je ve vitamínové podobě bazalka často používána jako potravinový doplňek, protože má vysoký obsah vápníku, vitaminů B a K a antioxidantů. Jako bylinný čaj se doporučuje užívat 2 až 2,5 g drcených sušených listů na šálek čaje. Užívá se 2-3 krát denně, nejlepší je pít čerstvě připravený čaj. Při nákupu sušené bazalky je lepší se vyhnout produktům, které obsahují další složky. I když je bazalka považována za bezpečnou bylinu, mohou se u některých lidí objevit nežádoucí účinky, jako je bolest břicha, zvracení nebo horečka. Pokud máte podezření na alergickou reakci na bazalku, stopněte ji okamžitě užívat a poradit se se svým lékařem.

Bazalka pravá nať řez. Ocimum basilicum herba cons.
Skladem (8 kg)
231,20
206,43 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....