Badyán pravý plod celý Illicium verum fructus tot.

21.6.2024

Badyán pravý plod celý Illicium verum fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je badyán pravý?
A:Badyán pravý, také známý jako "hvězdný anýz", je koření pocházející z Asie s charakteristickou hvězdicovitou formou.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá badyán pravý v kuchyni?
A:Badyán pravý se často používá jako koření do omáček, polévek, marinád, ale také do sladkých dezertů a nápojů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní výhody badyánu pravého?
A:Badyán pravý obsahuje silné antioxidanty a má protizánětlivé účinky. Také podporuje trávení a pomáhá snižovat krevní cukr.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být badyán pravý škodlivý pro zdraví?
A:Při přiměřeném konzumu není badyán pravý pro zdraví škodlivý. Nicméně při nadměrném užívání může způsobit nežádoucí vedlejší účinky, jako jsou bolesti hlavy a nevolnost.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze badyán pravý nahradit nějakým jiným kořením?
A:Pokud potřebujete nahradit badyán pravý v receptu, můžete použít například anýz, fenykl nebo kardamom. Nicméně tato náhrada může ovlivnit chuť a aroma jídla.

e. Černý anís, Illicium verum, je bylina s vůní podobnou anízu, která pochází z jihovýchodní Asie. Staří Řekové a Římané jej používali ke kořenění pokrmů, a jeho léčivé účinky byly známy už od starověku. Badyán pravý, latinsky Illicium verum, je stálezelený keř patřící do čeledi Illiciaceae. Roste ve vlhkých lesích Číny, Japonska a Vietnamu. Květy jsou malé a žluté, plody jsou černé a bohaté na olej, obsahující 1-2 % oleje, ze kterého se získává několik nejdůležitějších složek. Stonky, listy, plody i semena jsou používány jako léčivé suroviny. Léčivé vlastnosti badyánu pravého se odráží jak ve starém lékařství, tak ve moderní medicíně. Díky svému antiseptickému, léčivému, ale i antispasmodickému účinku se badyán často používá k léčbě bolesti zubů, zarudnutí hrdla, migrény, astmatu, chřipky a nachlazení. Bylina může být také užívána k léčbě problémů trávení, zejména k odstranění nadýmání. Infuze badyánu pravého plodu celého Illicium verum fructus tot. může být dobrým dodatkem při léčbě onemocnění. Použití byliny je možné v rámci terapie, ale mělo by být koordinováno s lékařem.

Badyán pravý plod celý Illicium verum fructus tot.
nedostupné
1 138,50
1 016,52 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....