Artyčok kardový nať řez. Cynara cardunculus herba cons.

21.6.2024

Artyčok kardový nať řez. Cynara cardunculus herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Artyčok kardový nať řez?
A:Artyčok kardový nať řez, známý také jako Cynara cardunculus herba cons, je druh artyčoku původem ze Středomoří. Jeho výhonky jsou sbírány a používány v kuchyni.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje Artyčok kardový nať řez?
A:Výhonky Artyčoku kardového nať řez se očistí od listů a hrubých stonků a poté se vaří v osolené vodě, dokud nezměknou. Poté se mohou podávat jako příloha k masu nebo se použít pro přípravu omáček.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy Artyčoku kardového nať řez?
A:Artyčok kardový nať řez obsahuje fytochemikálie, které mají protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační účinky. Také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, podporuje trávení a chrání játra.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Artyčok kardový nať řez vhodný pro alergiky?
A:Artyčok kardový nať řez může být pro alergiky problém, protože obsahuje látky, které mohou způsobovat alergické reakce. Lidé trpící alergií by měli konzumaci Artyčoku kardového nať řez konzultovat s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může Artyčok kardový nať řez pomoci při hubnutí?
A:Artyčok kardový nať řez obsahuje málo kalorií a hodn

e Artyčok kardový nať řez, Cynara cardunculus herba cons., se v Evropské unii může používat k léčebným účelům jako tradiční bylina, díky nařízení EU o popisu léčivých vlastností bylin. Artyčok kardový je velmi stará oblíbená léčivá bylina. Roste ve středomořské oblasti a je běžnou součástí mnoha tradičních diet. Nať artyčoku kardového se sklízí po celé vegetační období. Listy jsou jasně zelené, špičaté a nasládlé chuti. Vzhledem k tomu, že obsahují vitamin A, jsou dobrým zdrojem antioxidačních látek. Kromě toho obsahují i látky skupiny flavonoidů, které mají prokázané protizánětlivé účinky. Některé studie ukazují, že artyčok může pomoci snížit hladinu cholesterolu a dokonce i hladinu cukru v krvi. Díky svým protizánětlivým a antioxidantním účinkům artyčok nať řez, Cynara cardunculus herba cons., je často používán k léčbě kožních onemocnění, rušení trávicího systému a dalších zdravotních problémů. Má schopnost zmírnit bolest, zlepšit cirkulaci krve a snížit horečku. Z tohoto důvodu se obvykle užívá jako čaj nebo odvar. Navzdory jeho léčebným účinkům, artyčok není vhodný pro každého. Pokud máte podezření na alergickou reakci, poraďte se s lékařem než si tento produkt vyzkoušíte. V některých případech mohou bylinné doplňky interferovat s prováděnou léčbou, takže je důležité poradit se s lékařem ohledně jeho použití. Artyčok nať řez, Cynara cardunculus herba cons., může být užitečným doplněním vašeho stravování a léčebným prostředkem. Jeho definici a léčebné vlastnosti jsou uznány Evropskou unií. Důležité je ale pamatovat na to, že je třeba se poradit s lékařem, předtím, než artyčok začnete užívat.

Artyčok kardový nať řez. Cynara cardunculus herba cons.
nedostupné
307,10
274,20 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....